fb pixel Adam Vojtěch – G.cz
Vyhledávání

Adam Vojtěch

Český politik Adam Vojtěch se narodil 2. října 1986 v Českých Budějovicích. V prosinci 2017 jej prezident ČR Miloš Zeman jmenoval do funkce ministra zdravotnictví ČR ve vládě premiéra Andreje Babiše. Jeho předchůdcem na tomto postu byl Miloslav Ludvík. Jeho působení na ministerstvu bylo výrazně ovlivněno pandemií koronaviru. Když se na přelomu léta a podzimu 2020 začala situace zhoršovat, rozhodl se na post ministra zdravotnictví rezignovat. Odstoupení z funkce ministra oznámil 21. září 2020, ve stejný den jej na postu ministra nahradil plukovník Roman Prymula. Vojtěch zůstal nadále poslancem a oznámil, že by dál rád věnoval zdravotnictví. 

Adam Vojtěch se dostal do nejvyšších pater politiky v říjnu 2017, kdy se stal poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Předtím byl od roku 2016 členem správní rady VZP.

V letech 2012 až 2018 byl členem ODS, v roce 2014 však své členství v ODS pozastavil. Ve volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako nestraník za Hnutí ANO 2011.

Má dva tituly Mgr. První získal v roce 2012, když vystudoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, druhý pak o rok později, když na stejné univerzitě absolvoval mediální studia na Fakultě sociálních věd. 

Další články