fb pixel eRouška je konečně funkční pro všechny, ale bude nám k ničemu, když si ji nenainstalujete i vy – G.cz
Vyhledávání

eRouška je konečně funkční pro všechny, ale bude nám k ničemu, když si ji nenainstalujete i vy

Zdroj: YouTube.com - Vláda pro vás

Aplikace eRouška má druhou verzi, která už funguje na všem a pro všechny. Ale dokud ji nemají lidé aktivní a v telefonu, moc nám nepomůže. Politici i influenceři rozjeli masivní kampaň za eRoušku. My už ji máme, co vy?

Jan Studnička
Jan Studnička 18.9.2020, 14:42

eRouška pro všechny

Během léta se Andrej Babiš osobně ujal propagace eRoušky, takže přirozeně nemá aplikaci nainstalovanou vůbec nikdo. Řadu měsíců také trvalo optimalizovat appku pro iPhony, ale dnes přichází druhá verze, kterou si už můžou stáhnout všichni a měla by být plně funkční pro všechny.

eRouška funguje zcela anonymně na základě Bluetooth, který dokáže sledovat nejenom, jestli jste přišli do blízkosti s někým, kdo je označený jako nakažený, ale i jak dlouho jste s ním byli ve styku a v jaké blízkosti. Pokud si necháte udělat test a vyjde pozitivní, dostanete od hygieny kód, který zadáte do appky a můžete notifikovat pro vás anonymní lidi, se kterými jste se setkali, nebo jenom hygienu, která vám poradí další postup.

Pokud jste se s nakaženým setkali a ten pošle data do systému, přijde vám notifikace a pak se necháte otestovat sami. Jednoduchý systém, který by nám mohl ušetřit spoustu mrzení a možná i zbytečně mrtvých v krajním případě. Jasný háček je v tom, že aby systém fungoval, potřebuje mít appku co možná nejvíc lidí. A jak už bylo řečeno, tady vláda naprosto selhala. Takže vás vyzýváme, stáhněte si a aktivujte appku, můžete tím zachránit zdraví sobě i ostatním.

Chápu, že vás může trápit hypotetická otázka toho, jestli vás někdo náhodou nemůže sledovat, ale zaprvé, existují mnohem snažší způsoby, jak vás sledovat než hackování eRoušky, zadruhé, nikoho nezajímáte, a zatřetí, srovnejte si priority, proboha.

#spolutozvladneme

Bez pomoci vlády jsme si ušili roušky, vybrali prachy na ventilátory a teď se prostě sami ohlídáme. Situace je zlá, jakože vážně zlá a naše vláda s tím nebude ochotná nic dělat dokud všichni nově obdarovaní důchodci nepůjdou hodit hlas ANO.

Dobrou zprávou asi je, že se znovu zavádí krizový štáb a nová paní Hamáčková už určitě pere červenou mikinu. Do toho se v Praze ruší výuka vysokých škol, a jak už asi víte, před pár dny se zakázaly velké akce na stání. Z nějakého důvodu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch taky dnes bez bližších detailů informoval, že se budou zavádět další opatření, pokud se bude počet nakažených zvedat. Což bude.

Tak stáhněte appku, mejte si ruce a noste roušky… snad se nikdy nikde neoznačíme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články