fb pixel Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch končí. Rezignaci Babišovi oznámil. Kdo ho nahradí? – G.cz
Vyhledávání

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch končí. Rezignaci Babišovi oznámil. Kdo ho nahradí?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) rezignoval ze své funkce. Své rozhodnutí oznámil v pondělí ráno na mimořádné tiskové konferenci. O odchodu z funkce prý uvažoval už několikrát, a to především kvůli hektickému roku 2020, který pro celý rezort ministerstva zdravotnictví v souvislosti s koronavirem Covid-19 určitě nebyl příliš jednoduchý.

Martin Miko
Martin Miko 21.9.2020, 08:48

Ministr zdravotnictví odstupuje z funkce

Adam Vojtěch (nestraník za ANO) se rozhodl, že rezignuje na funkci ministra zdravotnictví. Oznámil to v pondělí ráno v rámci tiskové konference. „Rozhodl jsem se, že odstoupím z funkce ministra zdravotnictví. Panu premiérovi jsem již svoji rezignaci dal,“ prohlásil Vojtěch, který pravděpodobně takto náročný rok 2020 nečekal. Práce ministra zdravotnictví byla od března 2020 pravděpodobně jedním z nejvíce stresujícících povolání. Opozice i veřejnost mnohokrát Vojtěcha žádali, ať odstoupí, což premiér Andrej Babiš odmítal, stejně tak samotný minsitr.

„Na ministerstvo zdravotnictví jsem přišel s tím, abych prosadil určité změny. Epidemie koronaviru mi to neumožnila. Snažil jsem se udělat vše tak, aby se zdravotnictví posunulo dopředu. Funkci ministra zdravotnictví jsem dělal srdcem a ze všech sil,“ uvedl dnes již bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na ranní tiskové konferenci. Vojtěch však bude i nadále zastávat post poslance a prý se chce do konce tohoto volebního období věnovat oboru zdravotnictví. V rámci tiskové konference jsme se například i dozvěděli, že počet potvrzených případů lidí nakažených Covidem-19 po šesti dnech poprvé klesl. V neděli bylo totiž identifikováno „pouhých“ 985 případů.

Nicméně Adam Vojtěch ve funkci vydržel necelé tři roky, tedy od prosince 2017 do září 2020. Kromě svého politického působení je Vojtěch od roku 2016 členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR. Za zmínku rovněž stojí Vojtěchovy začátky, když se v roce 2005 objevil v hudební soutěži SuperStar, kde si získal přezdívku Ken.

Otázkou je, kdo Vojtěcha ve funkci ministra zdravotnictví nahradí. Veřejnost si samozřejmě tuto otázku pokládá také. Stane se příštím ministrem zdravotnictví Prymula nebo ho dostane na starost Karel Havlíček, který je známý tím, že zvládá ovládat už nyní dvě ministerstva najednou? Uvidíme, bez ministra prý nezůstaneme dlouho, bylo dnes přislíbeno. To se nám ulevilo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články