Muž s tužkou
Zabili mu psa, a tak vyrazil pro pomstu. Pak ho krevní slib přinutil vrátit se z důchodu pro elitní zabijáky a pomoct někdejšímu kolegovi. Nyní je John Wick zpět potřetí, tentokrát je to ale on, po kom jde celé podsvětí. Vrahoun s kamennou tváří a bojovými schopnostmi Keanu Reeves se v průběhu let stal franšízou, která má své skalní fanoušky. Pokud mezi ně nepatříte, ptáte se asi, proč by vás to mělo zajímat.
Série John Wick se v jedné věci malinko liší od svých akčních souputníků. První díl totiž režíroval Chad Stahelski a produkoval jej David Leitch. Vám to možná nic neříká, ale vězte, že oba pánové patří k hollywoodským kaskadérským velikánům. Stahelski, který režíroval i Wicka 2 a 3, pracoval například jako poradce při natáčení bojových scén v Matrixu a když na place Vrány zemřel Brandon Lee, právě on ho zastoupil. Tvůrčí duo se rozhodlo Wicka vytvořit vlastně jako jakousi poctu svému vlastnímu řemeslu.
Právě proto jsou v trilogii k vidění neskutečné akční scény. Jsou plné adrenalinu a naplánovat choreografii a snímání některých z nich trvalo měsíce. Třeba ve druhém díle ságy je scéna souboje v zrcadlovém sále, jejíž výroba zabrala plných 5 natáčecích dnů.
Aby toho nebylo málo, Reeves, který pro Wicka v posledních letech vyloženě žije a zdá se, že ho plně přijal za svoje alter ego, trvá na tom, že 90 % akčních scén natáčí sám, bez dabléra, bez kaskadérů, bez pomoci. Ve světle této informace vás z následujících „nehidn the scenes“ historek asi dost zamrazí. Ale zase je to zábava!
Tak se podívejte do galerie a dozvíte se, jak vznikala šílená scéna s černým koněm z Johna Wicka 3, nebo proč producenti výrazně doporučovali, aby tvůrci na začátku toho všeho nezabíjeli fenku Daisy:
A tady si přečtěte o 10 věcech, které bychom neměli, nebýt Matrixu.