fb pixel MacKenzie Scott se po rozvodu s Jeffem Bezosem vdala za učitele ze Seattlu – G.cz
Vyhledávání

MacKenzie Scott se po rozvodu s Jeffem Bezosem vdala za učitele ze Seattlu

MacKenzie Scott, bývalá manželka zakladatele a majitele firmy Amazon Jeffa Bezose, se znovu vdala. Bývalá manželka nejbohatšího muže světa a současná filantropka, která se po rozvodu dočkala neuvěřitelného jmění ve výši 53 miliard dolarů, se rozhodla znovu „zakotvit“. Jejím novým mužem se stal učitel přírodních věd Dan Jewett ze Seattlu.

Martin Miko
Martin Miko 8.3.2021, 11:16

Mackenzie Scott znovu v chomoutu

Pokud jste si mysleli, že po skončení pandemie vyrazíte do USA a pokusíte se sbalit jednu z nejbohatších nezadaných žen současnosti, tak jste na omylu. MacKenzie Scott se totiž po dvou letech znovu vdala. Po dvacetiletém manželství s nejbohatším mužem světa a zakladatelem Amazonu Jeffem Bezosem se v roce 2019 rozvedla a získala tak pohádkové jmění ve výši zhruba 36 miliard dolarů, které postupně rozdává na charitu. Její majetek v současnosti vzrostl na odhadovaných 53 miliard dolarů, nicméně Bezosova bývalá žena se zavázala k tomu, že většinu rozdá charitě. Podle informací z července 2020 už všemožným charitám věnovala přes 1,7 miliardy dolarů, přičemž nejvíce podporuje neziskové organizace, jež bojují za práva černochů ve světě, nebo ty, které se zaměřují na boj proti změnám klimatu.

Jenže peníze nejsou všechno. Poté, co se vzdala svého příjmení Bezos a stala se opět Scott, se rozhodla tiše vdát za učitele přírodních věd Dana Jewetta ze Seattlu. Podle deníku The Washington Post není přesně jasné, kdy se novomanželé rozhodli uzavřít sňatek, nicméně některé světové deníky tvrdí, že se tak stalo tento víkend. S Danem Jewettem se MacKenzie Scott pravděpodobně seznámila na Seattle`s Lakeside School, kam její děti chodily do školy, a kde její budoucí manžel učil chemii. Lakeside School je elitní soukromá škola pro 5. až 12. ročník, do které například chodily i děti Billa Gatese.

Nyní to vypadá tak, že jsou Jewettovy dny ve službách elitní soukromé školy sečteny. Společně se svou novou ženou mají v plánu pomáhat ostatním skrz nadaci MacKenzie Scott, která má v plánu rozvodem získaný majetek rozdat potřebným a zlepšit tak svět. Mackenzie chce pomáhat světu v mnoha oblastech a nyní, když na to není sama, tak to půjde lépe. Ostatně i její bývalý manžel se neštítil dlouhodobě podporovat charitu. Za poslední dva roky totiž skrz svou nadaci Bezos Day One Fund rozdal neziskovým organizacím přes 100 milionů dolarů.

V životě Jeffa Bezose se rovněž odehrává mnoho změn, a to primárně na pracovním poli. Je pravdou, že akcie jeho Amazonu vzrostly díky pandemii a Bezosovi se tak podařilo díky svému globálnímu internetovému obchodu ještě více zbohatnout. Bezos se rozhodl opustit funkci výkonného ředitele v rámci podniku a nově by se měl stát výkonným předsedou správní rady podniku. Tímto krokem by měl získat více volného času na své další aktivity, které se týkají jeho vesmírné společnosti Blue origin nebo jeho ekologické společnosti Bezos Earth.

Podobné články

Doporučujeme

Další články