fb pixel Warner Bros. potvrdili Matrix 4! Připomeňte si 10 věcí, které nám kultovní sci-fi z 90. let dalo do života – G.cz
Vyhledávání

Warner Bros. potvrdili Matrix 4! Připomeňte si 10 věcí, které nám kultovní sci-fi z 90. let dalo do života

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Dlouho se o tom spekulovalo a teď je to jasné; studio Warner Bros. potvrdilo, že zkraje roku 2020 začne natáčet Matrix číslo 4. Aby toho nebylo málo, v rolích Nea a Trinity se mají vrátit Keanu Reeves a Carrie-Anne Moss. Scenáře a režie se ujme Lana Wachovská. Přátelé, tohle bude paráda!

Václav Rybář
Václav Rybář Aktualizováno 21.8.2019, 09:44

Zpátky do Matrixu

Bude, nebude, bude, nebude... O tom, zda po 20 letech od jedničky vznikne další Matrix, se spekulovalo dlouho. Studio Warner Bros. to nyní rozseklo a potvrdilo, že čtyřku postapokalyptického scífka přeci jen natočí. Scénáře a režie se ujme půlka původního tvůrčího dua Lana Wachovská, ale to není vše. Do halvní role spasitele Nea se vrátí Keanu Reeves, jehož kariéra aktuálně vstala z rmtvých díky akční sérii John Wick. Další známou tváří, kterou znovu uvidíme, bude Carrie-Anne Moss coby Neova láska Trinity. Práce na filmu začnou zkraje příštího roku.

Veledílo Lilly a Lany Wachowských si odbylo světovou premiéru 31. března 1999 a těžko říct, jestli tvůrkyně antiutopcikého akčního sci-fi tušily, jak moc bude jejich kousek důležitý.

Matrix totiž změnil nejen kinematografii, ale i reálnou lidskou společnost. Dali jsme dohromady desítku věcí a fenoménů, které nám tohle kutlovní sci-fi dalo. Ok, uznáváme, že něco je založeno spíš na našich dojmech - třeba, že kostýmy hlavních hrdinů Matrixu způsobily malou kabátovou revoluci - ale třeba to, že díky filmu se do té doby vlažně přijímaným mobilům Nokia výrazně zvedly prodeje, to je fakt podložený čísly.

Podívejte se do galerie, zjistěte víc... A pak se podívejte na Matrix!

A tady 15 zajímavostí o nejlepší komedii všech dob. Co máme na mysli? To zjistíte, až si kliknete!

Podobné články

Doporučujeme

Další články