fb pixel Bloody Mary vyvolávají děti po celém světě, ale odkud legenda pochází, se neví – G.cz
Vyhledávání

Bloody Mary vyvolávají děti po celém světě, ale odkud legenda pochází, se neví

Zdroj: Steam

Určitě jste někdy přespávali u kamaráda a místo toho, abyste spali, jste si vyprávěli strašidelné historky. V každé skupině se nakonec našlo děcko, které znalo Bloody Mary. Takže nakonec každá přespávačka skončila tím, že někdo řekl: „Pojďme do koupelny!“

Jan Studnička
Jan Studnička 9.3.2021, 14:29

Bloody Mary, Bloody Mary...

Bloody Mary je jedna z nejznámějších paranormálních městských legend. Extrémně rozšířený způsob, jak si mohou teenageři způsobovat doživotní traumata. A přestože má mnoho různých možných původů a napříč kulturami se mýtus Krvavé Mary často mění, základ je vždycky velice podobný.

Abyste vyvolali ducha Bloody Mary, potřebujete zrcadlo, občas svíčku a občas koupelnu. V základu je tam vždycky ten samý postup. Uprostřed noci se podíváte do zrcadla a opakujete: Bloody Mary, Bloody Mary, Bloody Mary.“ Dokud se něco nestane. A podle nejrůznějších legend se může stát hromada věcí.

Nejčastěji se má přímo v zrcadle zjevit samotná Krvavá Mary, což má být zakrvácený a zohyzděný obličej dívky nebo ženy. A ta vám buď odpoví na vaše otázky týkající se budoucnosti, anebo na vás zaútočí. Její zakrvácené ruce se vynoří ze zrcadla a protáhne vás do své říše za ním. Zatímco vaši kamarádi v hrůze utíkají.

Všude jiná, ale stále ona

Někdy se říká, že stačí její jméno odříkat třikrát, v některých verzích ho musíte říct až sedmačtyřicetkrát. Někdy si k tomu musíte svítit svíčkou, někdy se k tomu musíte točit dokola. U některých variant se vám pak nezjeví ona, ale vaše vlastní tvář. Ohavně znetvořena. Právě kvůli tomuhle detailu se vědci domnívají, že kořeny téhle strašidelné historky sahají až do antického Řecka, kde se věřilo, že pokud do zrcadla odříkáte správnou formulku, objeví se v zrcadle buď vaše zdravá tvář, nebo naopak seschlý a umírající obličej. A díky tomu zjistíte, co vás do budoucna čeká. To se pak samozřejmě páruje s tou verzí, kdy vám Mary vyvěští budoucnost.

Náš nejoblíbenější detail je, že v některých verzích se nemusí Bloody Mary objevit ihned. Ale počká si pár dní nebo týdnů, dokud na rituál nezapomenete, a pak na vás vybafne ze zrcadla. Mimochodem, zrcadlo se během rituálu ani po něm nesmí rozbít, protože to by jí umožnilo přístup na náš svět. Nepoškozené zrcadlo můžete maximálně tak zavřít do sejfu a zahodit klíče.

Původ postavy Krvavé Mary je dost záhadný. Protože může sahat kamkoli. V Británii například děcka vyvolávají ducha královny Mary, která byla známá svým krutým způsobem vedení poprav. V Americe se zase vyvolává duch Mary, dívky, jež byla brutálně zavražděna někdy v devatenáctém století. A v Japonsku se musí vyvolávat jejich verze Mary na školních záchodech. Protože tam byla za války zabita americkými bombami, když si hrála na schovku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články