fb pixel Generál Pavel vybírá peníze na pomoc chebským lékařům, potřebují prý psychickou podporu – G.cz
Vyhledávání

Generál Pavel vybírá peníze na pomoc chebským lékařům, potřebují prý psychickou podporu

Zdroj: Profimedia.cz

Dobrý psycholog vydá za flašku whiskey a striptérku k tomu. Nevíme, jestli se to doopravdy říká, ale je to pravda. Podle všeho to ví i generál Petr Pavel, který se rozhodl se svou iniciativou Spolu silnější vybrat peníze na psychology pro přetížené chebské lékaře.

Jan Studnička
Jan Studnička 9.3.2021, 11:55

Dejme sílu

Když se mluví o tom, že nemocnice jsou na kraji sil, většinou se myslí lůžková kapacita. Ta je mimochodem snížena proto, že české nemocnice přicházejí o personál. Ale málokdo si chce pod slovem „personál“ představit ty k smrti vyčerpané lékaře a sestry. Tihle lidé šli jednoho krásného dne v říjnu do práce a jsou tam doteď.

Jedním z nejzávažněji postižených míst je chebská nemocnice, a právě tam chce lékaře podpořit iniciativa Spolu silnější. Jejich projekt Dejme sílu vybírá peníze na psychologickou podporu lékařů v první linii. Za vybrané peníze se pořídí psychologové a terapeuti, kteří dojdou přímo do nemocnice promluvit si s lékaři. Několikrát týdně. Idea je taková, že po vyčerpávajícím dni nemá lékař náladu někam volat nebo si s někým vypisovat online. Osobní setkání s psychologem je tak jediný způsob, jak lékařům dodat nutnou psychickou podporu.

„Jsou to stejní lidé jako my, ale dnes na pokraji fyzických i psychických sil vedou bitvu za nás všechny – dělají rozhodnutí o životě a smrti, jsou pod obrovským stresem. Utrpení pacientů se extrémně podepíše i na těch nejsilnějších. Z vlastní zkušenosti vím, co s psychikou člověka udělá dlouhotrvající stres,“ řekl ke sbírce generál Pavel.

Kdybyste chtěli přispět, můžete skočit na stránky Spolu silnější nebo můžete rovnou poslat peníze na transparentní účet 2501792658/2010.

Spolu silnější

Spolu silnější je iniciativa, již Petr Pavel založil na jaře loňského roku. Původně měla „pouze“ pomáhat těm v první linii a podporovat ty, na které koronavirová krize dopadla nejhůře. Postupně se ale na organizaci nalepila i řada expertů, kteří se snaží předkládat vládě alternativní způsoby řešení krize.

Sbírá jak finanční prostředky, tak dobrovolnickou pomoc. Jejich filozofie je v podstatě jednoduchá; první vlnu jsme zvládli tím, jak jsme byli všichni skvělí, tak si to prostě pojďme zopakovat. Spolu silnější už finančně podpořila přes padesát dobročinných projektů. Takže kdybyste chtěli přispět, je to minimálně jedna z možností kam.

Podobné články

Doporučujeme

Další články