fb pixel Joker – G.cz
Vyhledávání

Joker

Komiksový film Joker z roku 2019 představil zrod jednoho z nejznámějších záporáků všech dob.

  • Premiéra: 3. 10. 2019
  • Režie: Todd Phillips
  • Scénář: Todd Phillips, Scott Silver
  • Herecké obsazení: Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Robert De Niro, Marc Maron, Brett Cullen, Frances Conroy, Shea Whigham, Glenn Fleshler a další

Arthur Fleck je zkrachovalý komediant, který se dlouhou dobu pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Po ulicích Gotham City se potuluje v kostýmu klauna a jednoho dne se takto převlečený dostane do konfliktu s brutálními zloději. Od této události se vše v životě Arthura Flecka změní. Osamělý Fleck se propadá víc a víc do hlubin šílenství a mění se v ikonu zločinu, známou pod přezdívkou Joker.

Postavu Jokera, slavného zločince města Gotham, hrál už Jack Nicholson, Jared Leto i Heath Ledger. V sólovce o jeho zrození nazvané prostě a jednoduše Joker ztvárnil tuto komiksovou postavu Joaquin Phoenix

Snímek Joker získal Zlatého lva za nejlepší film na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách.

Dále Joker získal dva Zlaté glóby. Držiteli Zlatého glóbu se stala Hildur Guðnadóttir a  nejlepší původní soundtrack a Joaquin Phoenix coby nejlepší herec v hlavní roli.

Oscar 2020

Film Joker získal celkem 11 nominací na Oscara 2020.  Při předávání nejslavnějších filmových cen byl úspěšný dvakrát. Oscara získal Joaquin Phoenix coby nejlepší herec v hlavní roli a Hildur Guðnadóttir za nejlepší hudbu.

Další články