fb pixel Návrat Jokera a Brad Pitt ve vesmíru: 10 filmů, které na podzim nevynechejte v kinech – G.cz
Vyhledávání

Návrat Jokera a Brad Pitt ve vesmíru: 10 filmů, které na podzim nevynechejte v kinech

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Podzim – kromě prudkého snížení teploty a příchodů sezónních depresí s sebou tato část roku přináší i nové filmy do českých kin, jejichž návštěva vám napomůže od obou zmiňovaných nepříjemností s počasím. Jelikož víme, že výběr toho správného filmu je náročnou činností, rozhodli jsme se pro vás sepsat seznam těch 10 nejlepších snímků, které byste letos neměli vynechat.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 1.9.2019, 04:00

1. Ad Astra (premiéra 19. září)

Sci-fi drama, které podle prvních ukázek v mnohem připomíná oceňovaný Interstellar, vypráví příběh astronauta (Brad Pitt), který je vyslán na nebezpečnou sólovou misi k Neptunu, kde se před dvaceti lety ztratil jeho otec (Tommy Lee Jones). V sázce není jen život obou mužů, ale i samotná existence planety Země. Vzhledem k tomu, co na plátně momentálně Pitt předvádí v posledním Tarantinově filmu, se můžeme těšit na vynikající herecké výkony obou zmíněných herců. Dobré sci-fi tady několik let nebylo.

2. Deštivý den v New Yorku (premiéra 26. září)

Letos oslaví 86. narozeniny a přesto se nezdá, že by měl v plánu „nejnervóznější chlapík na světě“ Woody Allen v plánu pověsit svou filmařskou kariéru na hřebík. Po loňském dramatu Kolo zázraků, se Allen opět vrátil ke komediím, což u něj vždycky byla sázka na jistotu. Máme se na co těšit!

3. Joker (premiéra 3. října)

DC se rozhodlo napravit katastrofální neúspěch s obsazením Jareda Leta jako Jokera novým filmem o původu tohoto ikonického hrdiny. Vzhledem k tomu, že se má snímek díky bohu natáčet nezávisle na filmovém světu DCEU, by to nemuselo dopadnout špatně. A snad se Joaquinu Phoenixovi (za pomoci Roberta De Nira ve vedlejší roli) podaří 11 let po smrti Heatha Ledgera získat srdce fanoušků. Skutečně temný superhrdinský snímek by po všech odlehčených komiksových bitkách celkem bodl.

4. Blíženec (premiéra 10. října)

Akční thriller oceňovaného režiséra Anga Lee (Zkrocená hora) o agentovi, který je nucen bojovat se svým mladším klonem by nezněl tak zajímavě, kdyby obě postavy nehrál Will Smith. Po tom, co Marvel předvedl s novou technologií omlazující herce se nemůžeme dočkat bitky mezi současným Smithem a jeho verzí třeba z éry Fresh Prince.

5. Staříci (premiéra 17. října)

Český road-movie o dvou starších pánech, kteří se vydají zabít komunistického prokurátora, který jim zničil život, přilákalo velkou pozornost na Karlovarském filmovém festivalu. Temná zápletka filmu je příjemnou změnou po všelijakých dojemných retro snímcích, které se o minulém režimu v poslední době v Čechách točí.

6. Zombieland 2: Rána jistoty (premiéra 24. října)

Trvalo to 10 let, ale nakonec jsme se dočkali – pokračování geniálně zábavného Zombielandu je konečně tady s původním obsazením, včetně Billa Murrayho, který si v první díle střihl možná nejlepší cameo své kariéry. Angažmá dalšího z Krotitelů duchů, Dana Aykroyda by taky nemuselo být na škodu.

7. Doktor Spánek (premiéra 14. listopadu)

Pamatujete na Kubrikovo Osvícení? Stephen King se před několika lety rozhodl navázat na svůj nejlépe zfilmovaný román pokračováním s názvem Doktor Spánek, které vypráví příběh Dannyho, jenž od neblahých událostí z hotelu Overlook stihl vyrůst v dospělého muže. Dannyho Torrence, stíhaného hrůznou minulostí, si střihne Ewan McGregor, takže zas tak špatné pokračování by to být nemuselo.

8. Le Mans '66 (premiéra 14. listopadu)

Příběh legendárního konstruktéra Carrolla Shelby a jeho neméně slavného vozu Ford, který nakonec porazil na okruhu Le Mans vůz Ferrari si dozajista zasloužil zfilmování. Silná dějová linka a kvalitní obsazení, o které se postaral Matt Damon a Christian Bale, dělají z Le Mans 66 žhavého kandidáta na jeden z nejlepších podzimních filmových zážitků.

9. Temná tvář Brooklynu (premiéra 5. prosince)

Na Mikuláše se dočkáme velkého projektu Edwarda Nortona, který hraje titulní roli detektiva trpícího Tourretovým syndromem. Kriminální drama si Norton sám napsal i zrežíroval a ve vedlejší roli se má objevit i Bruce Willis, který po sérii nekvalitní braků kvalitní scénář potřebuje jako sůl.

10. Star Wars: Vzestup Skywalkera (premiéra 19. prosince)

A je to tady – dlouho očekávané vyvrcholení celé nové trilogie Star Wars, které to bude mít mnohem těžší než jeho dva předchůdci. Fanouškovská základna je rozdělená jako nikdy – zatímco jedni milují na jistotu natočenou sedmičku, druhým zase k srdci přirostl odvážný osmý díl. Uvidíme, jak se s tím J. J. Abrams vyrovná – nostalgie každopádně bude ve filmu až až.

A tady si přečtěte recenzi na Tenkrát v Hollywoodu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články