fb pixel To nejlepší, co jsme kdy viděli? Joker s Joaquinem Phoenixem sbírá chválu a prý redefinuje, jak může vypadat snímek podle komiksu – G.cz
Vyhledávání

To nejlepší, co jsme kdy viděli? Joker s Joaquinem Phoenixem sbírá chválu a prý redefinuje, jak může vypadat snímek podle komiksu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

"Asi nejlepší film, co jsem kdy viděl a vlastně se mi nelíbil," napsal o očekávaném snímku Joker český filmový kritik Kamil Fila na Facebook bezprostředně po zhlédnutí. Novinka s Joaquinem Phoenixem vyhrála hlavní cenu v Benátkách a už měséce ji vyhíží většina zapálených filmových fanoušků. Nyní se konečně dostává i do českých kin.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.9.2019, 10:16

Film, který musíte vidět

Nemusíte být fanoušky komiksových filmů, abyste chtěli vidět novinku režiséra Todda Phillipse (Pařba ve Vegas, Týpci a zrbaně) Joker. Temný psychologický thriller s Joaquinem Phoenixem sice vypráví příběh o zrodu nejmilovanějšího komiksového padoucha všech dob, zároveň prý ale redefinuje způsob, jakým se dá adaptace grafické novely udělat. A řekněme si na rovinu, po akční barevné marvelovské dekádě, přesně to tenhle subžánr potřebuje. A potřebujeme to i my, diváci.

Zkrachovalý komediant Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) se dlouho pohybuje na tenké hranici mezi realitou a šílenstvím. Jednoho dne se ve svém obleku klauna potuluje po ulicích Gotham City a dostává se do konfliktu s brutálními zloději. Pomalu se roztáčí spirála událostí dosahující hrozivých rozměrů. Všemi opuštěný Fleck se začne čím dál více propadat do hlubin šílenství a postupně se mění v ikonu zločinu, kterou svět brzy bude znát pod jménem Joker.

Joker vyhrál hlavní cenu na festivalu v Benátkách, český filmový kritik Kamil Fila o něm napsal, že to je nelepší film, co viděl a vlastně se mu nelíbil (my to chápeme asi nějak takhle). První dojmy ostatních našich filmových publicistů před oficiální premiérou snímku zajistily 90% hodnocení na ČSFD. Pro nás je to dostatečný důvod k tomu, abychom šli do kina hned 3. října, kdy vstoupí do všech českých kin, ale upřímně, na tenhle kousek se těšíme už od prvních fotek, které se dostaly na veřejnost před několika měsíci.

Ať už jsou současné reakce jakékoliv, tohle prostě musíme/musíte vidět!

A tady si přečtěte recenzi na Národní třídu s Hynkem Čermákem v hlavní roli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články