fb pixel Inspirace skutečným sériovým vrahem i dojemná pocta Ledgerovi: 8 zajímavostí o Jokerovi pro ty, kteří už ho viděli – G.cz
Vyhledávání

Inspirace skutečným sériovým vrahem i dojemná pocta Ledgerovi: 8 zajímavostí o Jokerovi pro ty, kteří už ho viděli

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Joker, Joker, všude samý Joker. Filmová novinka režiséra Todda Phillipse je horké zboží. Pokud jste ještě neměli tu čest, nečtěte dál. Nás totiž tenhle snímek hodně vzal, mimo jiné i díky řadě detailních narážek a odkazů, které v něm můžeme najít. Několik jsme jich vybrali, ale spoilerům se prostě vyhnout nešlo a my vám to nechceme kazit...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 10.10.2019, 14:45

Óda na klauna

Rok 2019 si fanoušci kinematografie budou pamatovat jako rok finále Avengers, Nabarveného ptáčete v Benátkách a Jokera. O novince z dílny Todda Phillipse s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli Arthura Flecka se mluví hodně intenzivně a my se vůbec nedivíme. My jsme šli na film do kina hned, jak to bylo možné a stihli jsme už sepsat i naše dojmy. Jiní zase zvládli bravurní snímek ostře kritizovat, a to především kvůli použití písničky od usvědčeného a odsouzeného pedofila.

Je jasné, že se jedná o kinematografickou událost a vy byste Jokera rozhodně měli vidět. Pokud už se tak stalo, můžete se s chutí pustit do následující galerie, v níž najdete nejrůznější odkazy, narážky, zdroje tvůrčí inspirace a další zajímavosti, které vám při sledování filmu možná utekly, anebo jste je doteď neznali.

Z toho pochopitelně vyplývá, že jsme tentokrát šli tvrdě proti našem přesvědčení nevyzrazovat děj, a tak je následující galerie plná spoilerů. To je už druhé upozornění, přátelé, takže jsme z obliga a za případné následky si od tohoto řádku dál nesete odpovědnost sami.

A tady se můžete podívat, jak se Batmanova nemesis na plátně proměňovala v průběhu let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články