fb pixel Spider-Man, Deadpool a Hellboy pod jednou střechou: Vyrazili jsme se podívat na první pražský Comic Con – G.cz
Vyhledávání

Spider-Man, Deadpool a Hellboy pod jednou střechou: Vyrazili jsme se podívat na první pražský Comic Con

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Napoprvé to nevyšlo, pokus číslo dvě ale klapnul - Praha se letos poprvé (a konečně) zařadila mezi města, která hostí proslulý Comic Con, svátek všech nerdů a komiksových nadšenců. No u toho jsme my rozhodně nemohli chybět!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 8.2.2020, 16:25

Přehlídka srdcařů

Pro někoho šílenci v ujetých kostýmech, pro nás kreativní hrdinové! Pokud ke Comic Conu, nejproslulejšímu komiksovému festivalu, něco neodmyslitelně patří, pak jsou to cosplayeři a fanoušci v někdy srandovních, jindy perfektně vypiplaných (a nákladných) převlecích. O druhém únorovém víkendu 2020 tahle akce, která má kořeny v San Diegu a v 70. letech 20. století, probíhá v pražské O2 Areně. Uspořádat ji stálo 20 milionů korun a dva pokusy - ten první proběhl před pár lety, ale nakonec to nevyšlo, událost se zrušila a zanechala po sobě spoustu dluhů a naštvaných srdcařů.

Tentokrát ale vše vyšlo.Comic Con se původně orientoval pouze na komiksy a jejich čtenáře, postupem let ale rozšířil záběr a dobře se na něm dnes mohou cítit veškeří milovníci sci-fi a fantasy, ale také třeba japonského anime nebo i hororového žánru. Ten v San Diegu je nejslavnější a největší, ale jednotlivé cony se konají v různých městech USA i jinde po světě.

Ta pražská verze nabízí opravdu našlapaný program. Z nejslavnějších hostů, s nimiž se jejich obdivovatelé mohou vyfotit nebo si od nich nechat něco podespat, jmenujme například původního představitele filmového Hellboye Rona Perlmana, Johna Rhys-Daviese, která si určitě pamatujete coby nerudného trpaslíka Gimliho z Pána prstenů nebo třeba herečku Annu Shaffer, která aktuálně září v seriálu Zaklínač. Pokud vás zajímají další jména a detaily programu (festival trvá až do neděle, takže proč by nezajímalo!), najdete je v následujícícm článku...

My sami se mezi komiksové, fantasy a sci-fi fanoušky rozhodně řadíme, takže je jasné, že jsme na téhle akci nemohli chybět. Bylo to bájo, užili jsme si rozhovor se zmiňovaným Perlmanem, prohlédli si vystavené sběratelské figurky, předměty a modely a hlavně se potkali s velkou spoustou zapálených žen a mužů, kteří se nebáli jít s kostýmem na trh. Ty, kteří se nebránili věčné slávy, jsme pochopitelně vyfotili:

Díky naší galerii tak můžete alespoň ochutnat atmosféru u nás doposud nevídané akce, která, doufejme, se ještě bude opakovat a s postupem let se snad i v Česku stane tradicí. Podle nás tady něco takového potřebujeme jako sůl!

Podobné články

Doporučujeme

Další články