fb pixel Joker, Kočičí žena, Thanos a další geniální komiksoví záporáci, které milujeme – G.cz
Vyhledávání

Joker, Kočičí žena, Thanos a další geniální komiksoví záporáci, které milujeme

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Dámy a pánové, nechceme se vás dotknout, ale kdo by fandil plochým, přímočarým kladným hrdinům, kteří bez rozmyslu udělají klidně i ptákovinu jen proto, že tím možná někoho zachrání, když je mnohem lepší obdivovat jejich temné, vrstevnaté, ďábelské protivníky?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 3.2.2020, 17:12

Temná a lepší strana síly

Taky jste nikdy nepochopili, proč Rychlé šípy vedl Mirek Dušín, a ne výrazně normálnější Jarka Metelka? Kladní hrdinové to mají jednoduché. Jsou rozhodnuti pomáhat chudým a slabým za každou cenu. To je jistě šlechtí, ale nepřijde vám to občas tak trochu... pitomé?

Nejcitelněji je to znát v momentech, kdy hlavní postava ryzího srdce, ačkoliv má mozek v bicepsech, bez problémů odhalí a porazí záporného protivníka, který má za sebou pohnutý životní osud, někdy i roky promýšlený plán a tak nějak obecně je v očividné výhodě. Přesto nakonec podlehne, a to prostě proto, že dobro vítězí nad zlem. Takhle ale síla nefunguje!

Čím jsme starší, tím jsme realističtější, a tak nám postupně dochází, že když už ne přímo padouši, tak alespoň nevyrovnaní anti-hrdinové jsou milionkrát lepší než všichni Supermanové a Kapitánové America dohromady. Proto jsme sestavili galerii našich favoritů z odvrácené strany morálního spektra...

Tak co? Sídlíte náš názor a souhlasíte s naším výběrem? Nebo jste teď o nás ztratili veškeré iluze? Musíte přeci uznat, že díky kinohitu Joker dostali padouši a šílenci s touhou rozvracet společnost úplně nový rozměr. Režisér Todd Phillips, hojně čerpající z komiksu The Killing Joke, vtisknul Batmanově nemesis a dost možná vůbec nejlepšímu zloduchovi všech dob jedinečný background, díky němuž dává psychopat s pomalovaným obličejem mnohem větší smysl než celý netopýří muž.

Totéž se dá říct o Selině Kyle aka Kočičí ženě, Harley Quinn, anebo, abychom sáhli taky vedle k Marvelu, o Venomovi. Tihle všichni možná jsou trochu zákeřní a pomstychtiví, ale mají proto sakra pádné a rozumné důvody!

Podobné články

Doporučujeme

Další články