fb pixel Roman Prymula odstoupí, jakmile bude vhodný nástupce – G.cz
Vyhledávání

Roman Prymula odstoupí, jakmile bude vhodný nástupce

V rozhovoru pro MF DNES dosluhující ministr zdravotnictví Roman Prymula naznačil, že by zítra, tedy v pondělí, mohl rezignovat na svou funkci. Redakce neopomněla připomenout, že by šlo o pouhé gesto.

Jan Studnička
Jan Studnička 25.10.2020, 11:47

Rozhovor soupeři

V neděli ráno vyšel krátký rozhovor stále ještě ministra zdravotnictví Romana Prymuly pro MF DNES, tedy noviny, které vlastní premiér Babiš. Respektive, pro úplnou objektivitu, Andrej Babiš tvrdí, že nic nevlastní a všechen svůj majetek schoval do svěřenského fondu. Evropská unie na druhé straně tvrdí, že má důkazy o tom, že premiér společnosti ve fondu přímo i nepřímo ovlivňuje… a je tedy ve střetu zájmu. Ale to je úplně jiná kauza.

Podstatné je, že v pátek Roman Prymula vyhlásil de facto válku premiérovi s tím, že sám rezignovat nehodlá a nic neporušil. Pravděpodobně spoléhal na to, že ho podrží Miloš Zeman, ten ale nevypadá, že by to měl nějak extra v plánu. Pouze zpod roušky svítí jako sluníčko a užívá si, že má zase jednou všechny v kapse. Proto také představení nového ministra zdravotnictví prezidentovi proběhne až v úterý, protože si to Zeman musí pořádně užít.

V neděli tedy dosluhující Prymula oznámil speciálně pro Babišovy noviny, že nevylučuje, aby sám rezignoval v pondělí. A redakci idnes.cz to nedá, aby v textu neupozornila na to, že jde spíš jenom o gesto.

V neděli odpoledne dodal v Otázkách Václava Moravce, že rezignuje, pokud bude mít pocit, že se našel vhodný nástupce.

Symbolika

Na místě setkání, kde byla pořízena ta fotografie, která stála Prymulu jeho místo a respekt ve společnosti, vzniklo “pietní místo”. Jako první tam položil černobílou fotku se svíčkou grafický designér Otakar Dušek a ostatní se velice rychle přidali. Recesistická guerilla má prý uctít poslední zbytky slušnosti, které umřely v tomhle státě. Že jde o povedený joke a trefnou poznámku poznáte podle toho, jak moc Jiří Ovčáček na Twitteru kolem téhle hovadinky vyvádí. “Tisíckrát horší než samotná schůzka!” tvrdí.

Sám Prymula zase neustále opakuje, že nic neporušil a pokud ano, tak na dvě sekundy. To, co mu ale meldují celý víkend všichni, kteří se ke kauze vyjadřují, je že nejde o pravidla, ale o symbol, kterým měl být a už není. Někteří dokonce zašli tak daleko, že tvrdí, že blešák a víkendová Náplavka plná lidí je právě vina dosluhujícího ministra.

Podobné články

Doporučujeme

Další články