fb pixel 10 rad, které pomohou plukovníku Prymulovi poznat, že vchází do hospody – G.cz
Vyhledávání

10 rad, které pomohou plukovníku Prymulovi poznat, že vchází do hospody

Zdroj: G.cz

Stane se nám to občas každému, jdeme se pomodlit do vyšehradské kapituly za duše těch pár tisíc zemřelých, které jsme nestihli zachránit ten den, a najednou bum, sedíme v hospodě. Co má člověk dělat v takovém případě? Pokud jste ministr zdravotnictví, sundáte si roušku, abyste ten omyl rozdýchali a pak odmítnete rezignovat. Aby se plukovníku Prymulovi tenhle omyl už nestával, připravilo pro něj Géčko pár rad a znaků, podle kterých pozná, že jde do hospody. Aby si o něm lidé příště nemysleli, že káže vodu a přitom pije kafe a tonic.

redakce G.cz 23.10.2020, 17:05

Když má budova vývěsní štít HOSPODA nebo RESTAURACE, většinou platí, že je to hospoda nebo restaurace. Pokud má budova vývěsní štít KADEŘNICTVÍ, RYBÁŘSKÉ POTŘEBY nebo MRAZÁK NA MRTVOLY, většinou platí, že to není hospoda nebo restaurace.

Když to má na vývěsním štítu napsáno ČAPÍ HNÍZDO, je to i hospoda a restaurace. Ale tam to nevadí, protože kolem jsou lemuři a to je hezký, takže… na Čapáku si každý může dělat, co chce. Evidentně.

Po vývěsním štítu je dobré se dívat spíš nahoře nad dveřmi. Chápeme, že jako hradní favorit budete, pane ministře, mít tendenci dívat se po věcech vlevo dole, ale buďme k sobě upřímní, tam ještě nikdy nikdo nic nenašel, protože tam prostě nikdy nic nebylo.

A vůbec, pokud vás někdo kolem půlnoci pozve na jednání do jakékoli kapituly, raději nechoďte. V nejlepším případě přijdete o post ministra vnitra. V tom nejhorším vás zavraždí mušketýři, protože jste náhodou zjistili identitu muže v železné masce nebo tak něco.

Také je důležité neplést si Rio’s Vyšehrad a Rio de Janeiro. Jedno je místo , o které se tvrdí, že je plné kokainu a prostitutek a je zahrabané hluboko v rozvojové zemi plné zkorumpovaných politiků… a to druhé je město v Brazílii.

Pokud po vstupu do místnosti ucítíte vůni pečeného hovězího, jste pravděpodobně v restauraci. Nebo jste vlezli do poslaneckého klubu SPD a Tomio má zase horečku. Ale to poznáte podle toho, že z dálky uslyšíte překotné popírání holocaustu.

Taky se může stát, že neucítíte vůni jídla… asi proto, že máte koronavirus a MĚL BYSTE MÍT ROUŠKU!

Pokud se vás při vstupu zeptají, jestli si dáte něco k pití, jste pravděpodobně v hospodě. Nebo v barber shopu. Ale se vší úctou, pane ministře, co byste tam dělal, že. Vždyť ta vaše hlava se leskne víc než lokál Rio’s Vyšehrad.

Když někam vejdete, vidíte stoly, židle a pípu. Jste pravděpodobně v hospodě. Nebo ve springfieldské garáži, kterou si Homer Simpson přestavěl na domácí chlastárnu, ale to by se vám, plukovníku, nestalo, protože opustit zemi a letět do Springfieldu by znamenalo porušení bezpečnostních opatření. A to vy neděláte.

A nakonec, pokud někam přijdete a je tam Jaroslav Faltýnek, rychle pryč. Ona to nemusí být zrovna hospoda, ale ruku na srdce, jo… už se někdy stalo, že se někam nachomýtl Jaroslav Faltýnek a potom všechno dobře dopadlo?

Podobné články

Doporučujeme

Další články