fb pixel Pravá noha Miloše Zemana je jako Bůh: nikdo ji nikdy neviděl, ale přesto věříme, že ji má – G.cz
Vyhledávání

Pravá noha Miloše Zemana je jako Bůh: nikdo ji nikdy neviděl, ale přesto věříme, že ji má

Zdroj: Profimedia.cz

Už od léta letošního roku se v bulvárech hovoří o tom, že prezident Miloš Zeman má problémy se svou pravou dolní končetinou. Když v polovině července vyrazil k Veselskému rybníku, měl na nemocné noze gumovou botu, která byla až po kotník obalená v igelitu. V srpnu jsme však o prezidentovi téměř celý měsíc neslyšeli. V posledních dnech se však proslýchá, že Milošova pravá noha byla amputována a nahrazena umělou. Mluvčí Ovčáček ale veškeré spekulace odmítá.

Martin Miko
Martin Miko 31.10.2017, 08:51

Spekulace o noze Miloše Zemana sílí

Prezident Miloš Zeman kvůli cukrovce a poměrně nezdravému životnímu stylu trpí neuropatií dolních končetin, což znamená, že necítí nohy a má špatnou rovnováhu. Před 5 lety podstoupil operaci levého palce, nicméně v posledních měsících ho trápí ta pravá. Prezident Zeman celé léto odpočíval a téměř nebyl vidět v médiích, což vyvolalo spekulace, že po tuto dobu teoreticky probíhala amputace pravého chodidla.

Čistě hypoteticky by bylo poměrně náročné utajit amputaci nohy prezidenta republiky. Pražský hrad by musel mít při nejmenším neprůstřelné alibi a podepsanou smlouvu mlčenlivosti se všemi doktory, zdravotníky a dalšími lidmi, kteří zákrok vykonávali nebo se zúčastnili této akce. Doba rekonvalescence u amputace nohy je dle lékařů rozličná a záleželo by na tom, zdali má pan prezident amputované pouze prsty nebo celé chodidlo.

Zarážející je i hůlka, kterou drží v levé ruce, ačkoliv má mít nemocnou pravou nohu. Od léta se styl chůze Miloše Zemana razantně změnil k lepšímu, čehož jsme si mohli všimnout při přímém přenosu z Pražského hradu, kde 28. října předával státní vyznamenání. Novinář Martin Malý ze serveru ihned.cz napsal, že pan prezident prodělal amputaci dolní končetiny, na základě záběrů z přímého přenosu. Prezidentův mluvčí Ovčáček však toto tvrzení vyvrátil.

Co by se stalo, kdyby ji doopravdy neměl? Jsou 2 možnosti

Otázkou je spíše to, jak by se změnila celá situace, kdyby Pražský hrad přišel s „coming outem“ a vydal prohlášení, že prezident přišel o pravou dolní končetinu kvůli cukrovce. Existují samozřejmě dvě varianty, které by nastaly. Lidé by tuto zprávu přijali jako běžnou součást života starého a nemocného muže, TMBK by vytvořil několik fotomontáží na toto téma a pokračovalo by se dále v prezidentské kampani. Druhou variantou je, že by ztratil volební preference a důvěru občanů a bylo by mu doporučeno odejít do důchodu, což by byla asi nejlepší varianta.

Umíte si představit, že jste starý a nemocný senior s cukrovkou a ve věku 73 let máte téměř nonstop nabitý program, který spočívá s cestování nejen po republice, ale i po celém světě? Veškerý prezidentův program je navíc naplánován takřka po minutách. Takto náročný životní styl by nezvládl ani leckterý mladší politik. Co k tomu Zemana s pochroumaným zdravím motivuje? Kandiduje znovu z vlastní vůle, nebo se pokusí stát se znovu prezidentem jen kvůli svým voličům a prezidentskému týmu? Jeho podpora je každopádně obrovská a dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější české politiky. Na druhou stranu se čím dál víc lidí domnívá, že jeho zdravotní stav je každým týdnem horší a horší.

A zde Jiří Kajínek letos neobdržel státní vyznamenání.

Podobné články

Doporučujeme

Další články