fb pixel Michálek obhájil své místo. Z pozice místopředsedy může dál terorizovat své "poddané" – G.cz
Vyhledávání

Michálek obhájil své místo. Z pozice místopředsedy může dál terorizovat své "poddané"

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Svými podřízenými obviněný Jakub Michálek zůstává i nadále předsedou Pirátů, jak rozhodlo hlasování celostátního fóra Pirátské strany. V rámci online hlasování, kterého se zúčastnilo 76 % všech členů strany se rozhodlo o tom, že Michálek ve své pozici zůstane. Na to další místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa, který je současně europoslanecem, zareagoval okamžitou rezignací.

Martin Miko
Martin Miko 5.11.2019, 15:43

Michálek to dokázal

Místopředsedovi Pirátů Michálkovi se podařilo v rámci online hlasování obhájit svůj post, což vedlo k tomu, že jeho kolega Mikuláš Peksa na základě svého slibu rezignoval v pozici místopřesedy strany, a to s okamžitou platností. Peksa se přiznal, že ho výsledek hlasování nepotěšil, ale respektuje ho. O co vlastně šlo? Jakub Michálek byl totiž zhruba před dvěma týdny nařčen z toho, že terorizuje své podřízené a někteří kvůli někomu brečeli nebo dokonce kolabovali. On sám však toto nařčení odmítl, avšak přiznal, že je na své podřízené tvrdý, přísný a má vysoké nároky. Vše se navíc řešilo na diskuzním fóru, takže do celé kauzy viděla celá veřejnost.

V souvislosti s tím se na Twitteru spustila smršť negativních reakcí na Jakuba Michálka, která vyvrcholila i vzpomínkami na staré časy na pražském zastupitelstvu, když bývalý náměstek primátora Tomáš Hudeček na svém Twitteru vzpomínal na Michálka jakožto muže, kvůli kterému se s Piráty vůbec nedalo na radnici spolupracovat, a dokonce i někteří jeho „spolupiráti“ o něm mluvili jako o „arogantní svini“.

„Demokracie v naší straně funguje a rozhodnutí celostátního fóra bych v každém případě respektoval. Za projevenou důvěru děkuju a vážím si jí. Jak všichni víte, znovu v lednu kandidovat nebudu, protože práce ve Sněmovně mě naplňuje a plně vytěžuje. Navíc chci dát příležitost mnoha nadějným zastupitelům, které máme. V předsednictvu jsme taky schválili kroky ke zlepšení podpory našim pracovníkům. Nyní chci pracovat na usmíření s lidmi, kteří tento podnět založili a vrátit pozornost zpět k našemu poslání. Chtěl bych poděkovat mnoha stovkám lidí, kteří mě podpořili. Věřím, že celá tato kauza přispěje tomu, že strana dozrává a bude lépe připravena na vládní zodpovědnost,” dodal místopředseda strany Jakub Michálek.

A zde vás překvapí slovenský rapper Majk Spirit, který zneuctil památku Karla Gotta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články