Minář jako nový Havel a definitivní zánik ČSSD: 5 věcí, které by se staly, kdyby teď padla vláda Andreje Babiše – G.cz
Vyhledávání

Minář jako nový Havel a definitivní zánik ČSSD: 5 věcí, které by se staly, kdyby teď padla vláda Andreje Babiše

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Co by se stalo, kdyby... V posledních týdnech jsme svědky stále sílících demonstrací proti vládě, které vyvrcholí příští neděli na Letenské pláni v Praze, kam se údajně chystá dorazit přes 150 tisíc lidí, kteří touží po rezignaci Andreje Babiše. Zamysleli jsme se nad tím, co by se stalo, kdyby se protestujícím jejich přání splnilo...

Rom Jeremy
Rom Jeremy 10.6.2019, 11:23

1. MF Dnes a Lidové noviny by začaly psát o politice

Hlavní dva deníky z vydavatelství MAFRA by konečně začaly opět informovat o politických událostech okolo předních českých politiků. Místo informování o zásadních událostech poslední doby (střet zájmů Andreje Babiše, audit z EU apod.) se na titulních stranách těchto dvou deníků totiž dočítáme spíše o kvalitě bezpečnostních pásů nebo nečekané smrti slůněte v ústecké ZOO.

2. Proběhnou předčasné volby

Premiér Andrej Babiš už neunese nátlak z protestujících občanů, trestního stíhání, auditů EU a otravných novinářů, takže se rozhodne odejít z vlády i z politiky. Kvůli nestabilní situaci proběhnou nové volby, ke kterým přijdou i lidé, kteří běžně volit nechodí. A Babiš je taky ze hry, takže to dopadne úplně jinak než posledně.

3. Milion chvilek pro demokracii vstoupí do politiky

Po vzoru Občanského Fóra (OF) se i spolek Milion chvilek pro demokracii rozhodne vstoupit do politiky a v předčasných volbách uspět, což se taky stane a v předčasných volbách urve minimálně 10 %. Z Mikuláše Mináře se stane nový Havel.

4. Ovčáčkovi se zablokuje Twitter

Až mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček uvidí tu spoušť, která proběhne na politické scéně, intenzita jeho twitterových příspěvků se ztrojnásobí. Nakonec vše dojde do takové fáze, že bude jeho účet z důvodů nenávistného obsahu zablokován na dobu neurčitou.

5. ČSSD už definitivně zanikne

V předčasných volbách si ČSSD bude chtít napravit reputaci po volbách do Evropského parlamentu, ale místo toho dostane od voličů sežrat slabošské chování ve vládě. Obdrží necelá 4 % a strana navždy zmizí. Sejde z očí, sejde z mysli.

A zde vás překvapí, že spor mezi právníkem Altnerem a ČSSD se vrátil opět na začátek.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu