Největší úspěch ČSSD za poslední dobu: Spor s Altnerem kvůli 338 milionům za Lidový dům se vrátil zpět na začátek

Obrázek uživatele Martin Miko
07.06.2019, 11:12

Vzhledem k tomu, že se ČSSD v posledních dvou letech příliš nedaří, lze i rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) považovat za úspěch strany. Spor o Lidový dům mezi dědici právníka Zdeňka Altnera a sociální demokracií kvůli 338 milionům se totiž podle rozhodnutí soudu vrací zpět na začátek.

ČSSD zatím nic platit nemusí

Vedení ČSSD dnes zřejmě vyrazí slavit. Podařilo se mu totiž vrátit spor s dědici Zdeňka Altnera znovu na začátek, a to díky rozhodnutí Nejvyššího soudu. Soud navíc zpochybnil i nárok na smluvní pokutu, která se pohybovala ve výši přes 300 milionů korun. To znamená, že se celý spor potáhne ještě nějakou dobu a rozhodovat bude opět Obvodní soud pro Prahu 1.

Na tiskové konferenci ČSSD prohlásil předseda strany Jan Hamáček, že ČSSD zaplatila v minulosti právníkovi Altnerovi přes 70 milionů korun a nyní to vypadá tak, že mnoho let starý spor, který vychází ze smlouvy z roku 1997, bude řešen od začátku. V rámci zrušeného rozsudku měla ČSSD zaplatit Altnerovým dědicům přes 300 milionů korun za zastupování ve sporu o Lidový dům, nicméně v pátek Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch ČSSD. Podle Nejvyššího soudu je pokuta v takovéto výši dosti pochybná a celým případem se tak bude opět zabývat Obvodní soud. Pokuta je totiž vzhledem k částce nepřiměřená a v rozporu s dobrými mravy.

Odměna, která byla tehdy Altnerovi přiznána, se pohybovala ve výši 18,5 milonu korun. Tu ČSSD zaplatila. Po smrti advokáta Altnera v listopadu 2016 však spor jede dál a pokračují v něm Altnerovi dědicové. Celkově se tato kauza okolo Lidového domu táhne přes čtvrt století.

Jak to bude pokračovat? Dočkáme se výsledného verdiktu ještě v 21. století? To nevíme, každopádně doporučujeme sázkovým kancelářím vypsat kurzy, protože tento případ bude zřejmě ještě hodně zajímavý. ČSSD ale v preferencích rozhodně nepřidává, protože řešení tohoto případu v médiích nehází na stranu příliš dobré světlo.

A zde můžete zavzpomínat na zavedení dotovaného mléka do škol, u kterého byl i Miloš Zeman.


Komentáře

Doporučeno pro vás