Největší úspěch ČSSD za poslední dobu: Spor s Altnerem kvůli 338 milionům za Lidový dům se vrátil zpět na začátek – G.cz
Vyhledávání

Největší úspěch ČSSD za poslední dobu: Spor s Altnerem kvůli 338 milionům za Lidový dům se vrátil zpět na začátek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Vzhledem k tomu, že se ČSSD v posledních dvou letech příliš nedaří, lze i rozhodnutí Nejvyššího soudu (NS) považovat za úspěch strany. Spor o Lidový dům mezi dědici právníka Zdeňka Altnera a sociální demokracií kvůli 338 milionům se totiž podle rozhodnutí soudu vrací zpět na začátek.

Martin Miko
Martin Miko 7.6.2019, 11:12

ČSSD zatím nic platit nemusí

Vedení ČSSD dnes zřejmě vyrazí slavit. Podařilo se mu totiž vrátit spor s dědici Zdeňka Altnera znovu na začátek, a to díky rozhodnutí Nejvyššího soudu. Soud navíc zpochybnil i nárok na smluvní pokutu, která se pohybovala ve výši přes 300 milionů korun. To znamená, že se celý spor potáhne ještě nějakou dobu a rozhodovat bude opět Obvodní soud pro Prahu 1.

Na tiskové konferenci ČSSD prohlásil předseda strany Jan Hamáček, že ČSSD zaplatila v minulosti právníkovi Altnerovi přes 70 milionů korun a nyní to vypadá tak, že mnoho let starý spor, který vychází ze smlouvy z roku 1997, bude řešen od začátku. V rámci zrušeného rozsudku měla ČSSD zaplatit Altnerovým dědicům přes 300 milionů korun za zastupování ve sporu o Lidový dům, nicméně v pátek Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch ČSSD. Podle Nejvyššího soudu je pokuta v takovéto výši dosti pochybná a celým případem se tak bude opět zabývat Obvodní soud. Pokuta je totiž vzhledem k částce nepřiměřená a v rozporu s dobrými mravy.

Odměna, která byla tehdy Altnerovi přiznána, se pohybovala ve výši 18,5 milonu korun. Tu ČSSD zaplatila. Po smrti advokáta Altnera v listopadu 2016 však spor jede dál a pokračují v něm Altnerovi dědicové. Celkově se tato kauza okolo Lidového domu táhne přes čtvrt století.

Jak to bude pokračovat? Dočkáme se výsledného verdiktu ještě v 21. století? To nevíme, každopádně doporučujeme sázkovým kancelářím vypsat kurzy, protože tento případ bude zřejmě ještě hodně zajímavý. ČSSD ale v preferencích rozhodně nepřidává, protože řešení tohoto případu v médiích nehází na stranu příliš dobré světlo.

A zde můžete zavzpomínat na zavedení dotovaného mléka do škol, u kterého byl i Miloš Zeman.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu