5 profesí, které jsme chtěli vykonávat jako děti, a důvody, proč je v dospělosti nevykonáváme

Obrázek uživatele Dominik Landsman
11.3.2018, 09:03

Vzpomínáte si na dobu, kdy jste byli dětmi? Jak jste byli plní ideálů, nadějí a snů. Určitě jste měli vysněné zaměstnání, které jste v budoucnosti chtěli dělat, ale společnost vaše sny zadupala do země.

Někomu se dětský sen sice splnil, ale je otázka, jestli to lze brát jako výhru. Přeci jenom, co se v dětství zdá jako super profese, v dospělosti to tak být nemusí.

1. Popelář

Těžko říct, proč děti chtějí být popeláři. Možná se jim líbí to, jak jezdí vzadu na tom velikém náklaďáku. Možná mají rádi zápach nebo se prohrabovat v odpadcích.

Proč to nevyšlo

Ve vší úctě ke všem popelářům, tato profese nemá ve společnosti takový lesk, jako možná mívala v našem dětství. Je to špinavá práce a málo placená.

2. Princezna

To je ale hezké povolání. Být princeznou je sen mnoha malých holčiček. Mít na sobě hezké šatičky, korunky, česat si celý den vlasy a nechat se obsluhovat, to zní jako splněný sen.

Proč to nevyšlo

Inu, jak jen to kulantně napsat. Nevyšlo to, protože o vás nemá žádný princ zájem. Jedině tak se stanete princeznou. Že se vdáte za prince nebo se do královské rodiny rovnou narodíte.

Nezoufejte ale. Pořád vás může váš otec vyměnit arabskému šejkovi za mulu a hrst kukuřice, a vy pak budete v jeho harému. To se dá brát trochu jako princezna.

3. Cowboy

To je ale hezké a romantické povolání. Prohánět se na koních a hlídat stáda krav. Sem tam si zastřílet na zlosyny, kteří kradou dobytek, ale jinak jenom stéblo trávy v hubě, tváře ošlehané větrem a pohoda.

Proč to nevyšlo

No hele a už jste se dívali někdy ven? Někam na pole? Vidíte tam ty stáda krav? Nevidíte. Všude je jenom řepka. Krávy jsou v kravínech. Můžete si samozřejmě koupit krávu, poslat ji na pole a tajtrlikovat kolem ní na koni, ale to z vás cowboye neudělá. A když zastřelíte zloděje dobytka, tak půjdete do vězení.

4. Kosmonaut

Krásný sen. Být kosmonautem, v tom se kloubí hrdinství a veliké dobrodružství. Letět raketou do vesmíru, přistát na Měsíci a stát se nesmrtelným. Sen mnoha malých kluků.

Proč to nevyšlo

Kosmický program České republiky zatím není plně rozvinutý. Z centra vyslali sice několik párty balónků naplněných héliem na Venuši, avšak vítr balónky zavál na Petřínskou rozhlednu, kde popraskaly. Vyjma Remka, byl na krajíčku, se pravděpodobně v nejbližší době žádný Čech do vesmíru nepodívá.

5. Policista

Ta představa toho chrabrého ochránce zákona, který honí zlosyny, účastní se přestřelek a řeší náročné případy, ta dostane každého chlapce.

Proč to nevyšlo

Ono to třeba vyšlo. Nicméně místo honění zlosynů, divokých přestřelek a hrdinských činů dáváte autům na zákazu stání botičky a potom o tom půl dne píšete hlášení. Takhle si to to vaše dětské já určitě nepředstavovalo.

A tady máte osm profesí, které se těší všeobecnému pohrdání.


Komentáře