fb pixel Záhada pokoje 1046: Policie dodnes nezjistila, co se tehdy stalo umučenému hostovi – G.cz
Vyhledávání

Záhada pokoje 1046: Policie dodnes nezjistila, co se tehdy stalo umučenému hostovi

Zdroj: droj: Wikimedia Commons/Paul Sableman (pasa47), CC BY 2.0/Public domain/koláž

Každý hotel má své tajemství, ale hotel President v americkém Kansas City má jedno skutečně děsivé. Na začátku roku 1935 se tam stalo něco hrůzného. V centru událostí byl neznámý muž, který se zaregistroval pod jménem Roland T. Owen. Později se zjistilo, že se jednalo o Artemuse Ogletreea. Co se mu tehdy stalo?

Martin Miko
Martin Miko 24.4.2024, 17:25

Záhada, kterou nikdo nerozluštil

Roland T. Owen nemá žádná zavazadla, jen pár osobních věcí. Ubytuje se v pokoji 1046 na desátém patře. Jeho příchod přináší podivné události. Nakonec dojde k jeho brutálnímu napadení a smrti. Policie si s touto záhadou stále neví rady.

Owen začíná děsit personál hotelu hned po svém ubytování. Pokojská Mary Soptic chce jako obvykle uklidit pokoje, ale když se dostane k pokoji číslo 1046, dveře jsou zamčené. Owen ji po chvíli pustí dovnitř, ale v místnosti je úplná tma, jen malá lampička svítí na nočním stolku. Když se Mary chystá odejít, záhadný host ji požádá, aby nezamykala, že čeká návštěvu.

Když se Mary vrátí za pár hodin s čistými ručníky, najde Owena na posteli. Je oblečený a zdá se, že spí. Na nočním stolku je vzkaz: „Budu zpět za patnáct minut, Done. Počkej na mě.” Další den je Owen ještě podivnější. Dveře jsou zamčené, takže Mary použije univerzální klíč, aby se dostala dovnitř. Uvnitř uvidí Owena sedět v tmavém koutě. V tu chvíli zazvoní telefon. Owen ho zvedne a říká volajícímu, že už snídal a nemá hlad.

Téhož odpoledne se pokojská vrací k pokoji 1046. Tentokrát Owen není sám. Pokojská slyší další mužský hlas za dveřmi. Mary poslouchá a pak klepe s tím, že nese čisté ručníky. Owen mlčí, ale jeho návštěva říká, že nic nepotřebují, že mají dost ručníků. Mary ví, že to není pravda, ráno je všechny posbírala.

Další den si hotelová operátorka všimne, že telefon v pokoji 1046 je vyvěšen. Posílá poslíčka, aby to vyřešil, ale když několikrát zaklepe, nikdo neodpovídá. Rozhodne se tedy vstoupit dovnitř. Uvnitř je všude krev. Owen je stále naživu, ale má několik vážných zranění, pravděpodobně kvůli brutálnímu mučení. Má rozbitou lebku a propíchnuté plíce. Je také svázaný provazy kolem krku, zápěstí a kotníků. Co se mu stalo?

„Upadl jsem na vanu,“ je poslední věta, kterou Roland Owen řekne, než upadne do bezvědomí. Krátce po převozu do nemocnice zemře. Policie najde v pokoji 1046 jen pár drobných otisků prstů, které možná patří nějaké ženě. Kromě toho najdou sponku, nedokouřenou cigaretu a láhev kyseliny sírové, ale to je nevede k žádným stopám. Po zveřejnění Rolandovy fotografie se dlouho nic neděje, až po roce se ozve Ruby Ogletree, která pozná svého syna podle jizvy na tváři. Artemus Ogletree odešel z domova v sedmnácti letech a od té doby napsal matce jen dva dopisy, a pak o něm dlouho neslyšela.

V roce 1937 byl za vraždu jistého muže zatčen Joseph Martin, který měl několik přezdívek, včetně Donalda Kelsa. Zda byl tento muž „Don“, o kterém mluvil Owen, se nikdy nepotvrdilo, chyběly jasné důkazy. Policie případ vyšetřovala až do padesátých let, pak ho přesunula na vedlejší kolej. Dodnes však případ zůstává nevyřešený.

Zdroje informací:

Wikipedia.org: Murder of Artemus Ogletree

Allthatsinteresting.com: The Unsolved Mystery Of Roland T. Owen’s Gruesome Murder In Room 1046

Darkhistories.com: Room 1046

Podobné články

Doporučujeme

Další články