fb pixel Vrah z divokého západu: Felipe Espinosa vraždil na radu Panny Marie – G.cz
Vyhledávání

Vrah z divokého západu: Felipe Espinosa vraždil na radu Panny Marie

Zdroj: Pixabay.com

Motivy zabíjení si masoví vrazi v minulosti obhajovali mnoha způsoby. Někdy to bylo z důvodu choré mysli, jindy zase chtěli zabíjením zločinců zlepšit společnost. Felipe Espinosa však tvrdil, že se mu zjevila Panna Marie, která mu přikázala zabít šest stovek bělochů, aby tak pomstil oběti z mexicko-americké války.

Martin Miko
Martin Miko 23.4.2024, 11:10

Šílený vrah z Mexika

Felipe Nerio Espinosa se narodil v roce 1836 v Mexiku. Ve své zemi byl známý jako nechvalně proslulý vrah, který měl zabít přes třiadvacet lidí během jediného léta roku 1863, a to v okolí amerického Colorada. Ve stejném roce nakonec i zemřel a to na následky zranění po přestřelce.

Mladý Felipe byl vychováván ve velmi skromných a silně náboženských poměrech. Espinosa byl navíc velkým vlastencem a jeho rodiče ho k tomu také vedli. Mexicko-americká válka ho rozčílila a těžce nesl, že Nové Mexiko připadlo Spojeným státům. Ve válce navíc zemřelo hned šest jeho příbuzných. Espinosa nebyl příliš pohledný jedinec a ženy o něj nejevily vůbec žádný zájem. Zpočátku ventiloval své frustrace násilím na ženách. Svatbu se sedmnáctiletou Marií si doslova vynutil, a to tak, že ji spolu s její mladší sestrou unesl, a poté její rodiče vydíral do doby, než svolili k jejich společné budoucnosti. Po sňatku se pár přestěhoval do Colorada, kde plánovali žít a pěstovat fazole.

Fazole však nepřinesly rychlý a velký zisk. Felipe se proto spojil se svým bratrem Vivienem a společně přepadli dostavník. To samozřejmě přitáhlo pozornost vojáků, kteří se rozhodli bratry zatknout. Felipe však nebyl naivní a odhalil pokus vojáků přimět bratry, aby vstoupili do armády. Výsledkem byla přestřelka, po které Espinosa spolu s rodinou a bratrem Vivianem uprchli do hor Sangre de Cristo Range. V horách na útěku se oba bratři rozhodli, že se budou mstít na amerických zlatokopech, lovcích a dřevorubcích. To se proto, aby se pomstili za křivdy z minulosti.

Oba bratši se chovali jako, kdyby se zbláznili. Na základě svých domněnek o tom, že jim nevinní lidé zabírají půdu, je vytrvale vraždili. Ke své pomstě využívali především sekery, nože a pistole. Nebáli se však v některých případech i zohavovat mrtvá těla, například vyříznutím srdce z těla. Felipe Espinosa své činy vysvětlil coloradskému guvernérovi Johnu Evansovi v dopise, kde uvedl, že mu to ve snu přikázala Panna Marie. Požadovala smrt 600 bělochů, tedy „gringos,“ jako pomstu za smrt příbuzných ve válce. Espinosa také napsal, že pokud mu vláda přidělí dostatečně velký pozemek, přestane zabíjet. Guvernér však na jeho požadavek nereagoval. Nakonec se jednomu dřevorubci podařilo uniknout řádění bratrů Espinosových a oznámil to úřadům. Oddíl vojáků dorazil na místo a zastřelil Viviana, zatímco Felipe unikl.

Po smrti bratra se Felipe Espinosa na nějakou dobu ztratil a nikdo o něm nic nevěděl. Když se vrátil zpět na scénu, měl s sebou nového pobočníka, a to čtrnáctiletého synovce Joseho, kterého zaučoval na dráze zločinu. Zpočátku se jim společně dařilo krást a přepadávat dostavníky, jenže pak se do hry vložil slavný stopař Tom Tobin na příkaz velitele vojenské posádky. Ten je po třech dnech našel a prakticky ihned Felipeho sejmul dobře mířenou střelou do boku. Jose se pokoušel utéct, ale po střele do páteře už to moc nešlo. Zkušený stopař Tobin jim nakonec uřezal hlavy jako důkaz, že oba bandity dostal.

Zdroje informací:

https://www.legendsofamerica.com/felipe-espinosa/

https://biographics.org/felipe-espinosa-a-serial-killer-in-the-wild-west/

https://en.wikipedia.org/wiki/Felipe_Espinosa

Podobné články

Doporučujeme

Další články