fb pixel Zlaté časy s DO-RE-MI aneb jak Pergl s Kudrnáčem balili Sabinu Laurinovou – G.cz
Vyhledávání

Zlaté časy s DO-RE-MI aneb jak Pergl s Kudrnáčem balili Sabinu Laurinovou

Zdroj: TV Nova

I když se někdy zdá, že se televizní zábava od 90. let tak trochu posunula, nezapomínejme, že tu stále máme pořady, jako je Výměna manželek nebo Tvoje tvář má známý hlas. Tragičtí lidé, kteří se za úplatu medializují za účelem sledovanosti, nebo šílené pěvecké estrády na Čechy působí odjakživa, což dokazuje i legendární vystoupení Václava Pergla a Jiřího „Kudrnáče“ Krupky v pořadu DO-RE-MI.

Martin Miko
Martin Miko 19.1.2021, 15:17

V hlavní roli DO-RE-MI

Pořad DO-RE-MI na TV Nova byl založený na tom, že se na ulici posbíralo pár náhodných lidí, kteří byli ochotní do kamery zazpívat. Ti, kteří byli následně ochotní přijít i na televizní natáčení, se mohli stát součástí pěvecké soutěže. Tu moderovala Sabina Laurinová a Pavel Trávníček. Zní to neuvěřitelně, ale tento pořad běžel v hlavním vysílacím čase na TV Nova mezi lety 1998 až 2004, tedy neuvěřitelných 6 let. Tvůrci se snažili pořad udělat atraktivnější tím, že si ve veřejném prostoru českých měst často vybírali kdejaké vandráky, bezdomovce a mimoně, což se logicky setkávalo i s kritikou ze strany diváků.

Na druhou stranu je pravdou, že se v soutěži objevilo i pár talentů, z nichž se následně stali slavní muzikanti. Jako příklad můžeme uvést třeba Anetu Langerovou, Helenu Zeťovou nebo Matěje Rupperta z kapely Monkey Business. V drtivé většině jsme však byli svědky toho, jak nám v hlavním televizním čase zpívají mnohdy těžce průměrní nebo podprůměrní amatérští zpěváci a zpěvačky. Nejvíce mezi nimi však vynikal Václav Pergl z Varnsdorfu, jenž si s sebou přivezl i svého kamaráda Jiřího „Kudrnáče“ Krupku. Pergl divákům i porotě zazpíval píseň Láska bláznivá od Karla Gotta, ale mnohem víc zaujal svým následným rozhovorem se Sabinou Laurinovou. Ta posléze na pódium přizvala i legendárního Kudrnáče. Tato situace je samozřejmě slovy nepopsatelná, a proto doporučujeme ji vidět. Jedná se samozřejmě o zlatý fond českého YouTube a je velmi pravděpodobné, že ji má kdekdo uloženou v sekci oblíbené.

Podle hodnocení uživatelů ČSFD.cz má pořad pouhých 14 %, což znamená, že ho diváci zařadili mezi odpad. Ostatně není se čemu divit, když se jedná o pořad, kde se lidé veřejně ztrapňovali kvůli možnosti vyhrát 10 tisíc korun českých.

Dokážete si představit, že bychom v roce 2024 sledovali v televizi nebo na internetu dobrovolně amatérské zpěváky z ulice?

Podobné články

Doporučujeme

Další články