fb pixel Vánoční poselství Miloše Zemana: Nechte se očkovat, poslouchejte vládu a držte klapačky – G.cz
Vyhledávání

Vánoční poselství Miloše Zemana: Nechte se očkovat, poslouchejte vládu a držte klapačky

Zdroj: Prima CNN

Prezident republiky dnes ve svém vánočním poselství stihl připomenout krachujícím podnikatelům, že jsou nemehla, vláda je prý nejvíc, opozice je zase filcka v kožichu národa, jmenovitě urazil tři konkrétní novináře, dodal, že globální oteplování neexistuje a párkrát si odříhl… asi aby neexplodoval od samé nenávisti. Ke všem a ke všemu.

Jan Studnička
Jan Studnička 26.12.2020, 13:47

Koronavirus a Zeman

Miloš Zeman dnes v rámci svého vánočního poselství promluvil k národu. Při minulých projevech často opakoval, že opustil tradici novoročních projevů proto, že je to výmysl socialistických prezidentů a on ctí tradici první republiky. Jenže i letos dokázal, že má blíž spíš k těm komunistickým projevům než prvorepublikovým vánočním poselstvím.

Nutno říct, že začal a skončil silně, bojem proti koronavirovým dezinformacím. Poděkoval všem, kteří nosí roušky a občany vyzval, aby se nechali očkovat. Vakcína je podle něj způsob, jak se vrátit k normálnímu životu. “Očkování nám nemusí být příjemné, ale je důležité,” řekl.

Bohužel se všechno ostatní neslo v dost zemanovském duchu. V první řadě poděkoval vládě. A v druhé až šestnácté řadě také poděkoval vládě. Podle prezidenta pracovala celý rok tvrdě a poctivě, zatímco všichni ostatní jenom mluvili. Uznal, že “jsme” usnuli na vavřínech poté, co Roman Prymula (jmenovitě) vyřešil první vlnu pandemie, ale potom jsme začali rozvolňovat a “chtěla to vláda, chtěla to opozice, ale hlavně to chtěla veřejnost”. Aby bylo jasné, kdo za druhou vlnu může.

Co se průběhu samotné druhé vlny týče, podle Zemana má opozice spolupracovat s vládou a média mají držet hubu. Jmenovitě pak zaútočil na tři konkrétní novináře “placené Zdeňkem Bakalou”. Tihle lidé si podle pana prezidenta zaslouží nejvyšší opovržení.

Proslov a přípitek

S koronavirem souvisel i Zemanův pohled na ekonomiku. Je rád, že se “země nebála zadlužit” a teď pozor, je si jistý, že “skuteční podnikatelé” přežijí. Takže pokud krachujete, tak nejste opravdový podnikatel. Obdobně depresivní je prezidentův pohled na klimatickou krizi. Zmínil se o ní proto, že dezinformace o vakcínách a rouškách jsou prý srovnatelné s těmi “klimatickými šílenci”, kteří tvrdí, že je sucho.

Pochopitelně se Miloš Zeman musel zmínit o volbách. Nejdřív samozřejmě řekl k těm krajským, že není fandou obcházení vítězů. Potom dodal, že parlamentní nechá vyhlásit na říjen 2021, aby měly všechny subjekty dostatek času na kampaň. Varoval potom voliče před těmi, kteří “ještě nic nedokázali, pouze slibují, že budou hodně pracovat”.

No a na konci pan prezident tradičně připil na další úspěšný rok a nechali nás vidět ten podivný body horror až do úplného konce, pravděpodobně proto, abychom viděli, že je Zeman schopen napít se ze sklenice.

Tak děkujem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články