fb pixel Už se to blíží! 11 věcí, které se určitě objeví v letošním Zemanově vánočním poselství – G.cz
Vyhledávání

Už se to blíží! 11 věcí, které se určitě objeví v letošním Zemanově vánočním poselství

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Prezident Zeman už si zase brousí aligátoří zuby na své vánoční poselství, které je tady od toho, aby polovině národa zlepšilo náladu a polovině pos*alo svátky. Možná vás napadá, že „přece nemůžeme vědět, co bude pan prezident říkat ve vánočním poselství!“ ale to se mýlíte. Vsaďte nohu, že víme, co tam bude. Takže…

Jan Studnička
Jan Studnička 6.12.2019, 16:00

1. Nejdřív nám Zeman vysvětlí, proč to vánoční poselství vlastně dělá. Buď je mu jedno, že nám to říkal už několikrát, nebo na to zapomněl. Každopádně nejdřív jakoby jen tak mimochodem oznámí, že vánoční poselství dělali prezidenti už za první repbliky a s novoročními projevy přišel až… pozor, dramatická pauza… Klement Gottwald! A pak se Miloš bude chvíli samolibě usmívat, jako by nám právě odhalil totožnost Jacka Rozparovače. My to víme! Říkáš to pokaždý! Jako ten vtip s Claudií Schiffer!

2. Klasicky nezapomene připomenout, že o Vánocích má být člověk v pohodě, s rodinou, má relaxovat a nemyslet na politiku… a potom bude patnáct minut mluvit jenom o politice. Možná, když se bude cítit obzvlášť slavnostně, přihodí trochu ekonomiky.

3. Pokud Andrej zůstane hodný a něco nevyvede do Štědrého dne, možná mu pan prezident udělí pochvalu za dobré hospodaření, ujistí voliče, že Babišovi abolici neudělí, protože je přesvědčen, že to není potřeba a Andrej did nothing wrong. Brusel zase hysterčí.

4. „Nu.“

7. Dojde určitě řada na zahraniční politiku, takže Miloš použije svou klasickou kličku o tom, že klade velký důraz na ekonomickou diplomacii. Což znamená, že máme držet hubu, až nás Čína bude rozebírat na orgány, jinak ty pandy do Prahy nikdy nedostaneme.5. V souvislosti s tím by mohla přijít řeč na Evropskou unii. Prezident sice řekne, že Česká republika by měla být suverénní, ale navzdory protiunijním náladám Miloš Zeman odvážně a nekompromisně… pochválí Visegrádskou čtyřku.

6. Jen tak mimochodem se zmíní, že nikdy neslyšel o Marku Hilšerovi, Petru Pavlovi nebo Pavlu Fischerovi a nemá nejmenší tušení, co je to za lidi.

8. A když jsme u té Číny, pravděpodobně si i letos rýpne do své vlastní tajné služby. Minule se jim vysmál proto, že byli nedůvěřiví vůči Huawei. Chápete, že profesionální špioni byli trochu nedůvěřiví vůči firmě, kterou kompletně ovládá totalitní režim, a která po celém světě všem strká svoje podezřele levné telefony? Letos se do agentů z BISky opře pravděpodobně proto, že se jim podařilo zlikvidovat zpravodajskou buňku z Ruska. To se tady totiž nedělá, vy čučkaři!

9. Pravděpodobně o nějaké skupině lidí řekne, že jsou to uřvaní neandrtálci nebo primitivové, zatímco jeho vlastní mluvčí bude na oficiálním Twitterovém účtu v tu samou chvíli nadávat šestnáctileté holce do kreténů.

10. Taky se určitě naučí nějaké nové slovo z teletextu. Minule to byli lepšolidé, v souvislosti s nimiž Zeman prohlásil, že nemůže vystát ty, kteří cpou ostatním své názory, poté, co do nás čtvrt hodiny (a třicet let k tomu) cpal názory své. Letos by to mohlo být nějaké zajímavější slovo. Třeba flex. Nebo hype. Nebo sebereflexe!

11. „Bablbam.“

Podobné články

Doporučujeme

Další články