6x rivalita mezi městy. Kde pramení ta nevraživost?

Obrázek uživatele Dominik Landsman
22.8.2017, 11:08

Města jsou jako ženy. Zápasí se svým sebevědomím a pokud je nablízku nějaké hezčí město, cítí se ohroženě. Ačkoliv proto není objektivní důvod, hledá jedno město na druhém nedokonalosti, aby si samo před sebou obhájilo, že má celulitidu.

Navenek působí města mezi sebou příjemně a přátelsky. Pokud si města zajdou na kafe, tak si chválí účesy, říkají jedno druhému, že to město zhublo a pomlouvají vesnice. Jakmile si jedno město odskočí na záchod, zbylá města ho okamžitě zdrbnou.

Přátelství mezi městy je vždy podmíněno nějakým vyšším úmyslem a většinou netrvá dlouho, protože jedno město o druhém posléze oznámí, že to je děsná kráva, co spí se šéfem.

Nicméně existují města, mezi kterými ta rivalita zašla ještě dál. Je to dáno převážně historicky anebo tím, že jedno z měst je Ostrava. Pojďme se nyní podívat na ty nejzásadnější městské rivality.

1. Brno x Praha

Rivalita mezi Brnem a Prahou sahá daleko do historie. Zatímco Brno se nominovalo (samo od sebe) na hlavní město Moravy a proto se domnívá, že je na stejné úrovni jako Praha, tak Praze je Brno naprosto ukradené. Ona žádný spor nemá. Ona je hlavní město a všichni ostatní jsou póvl.

Brno by děsně rádo bylo evropskou metropolí, ale bohužel. Nezbývá mu než pomlouvat Prahu, kudy chodí a neustále všem dokazovat, že ono je přeci lepší než ta komerční a provařená Praha. Dokud tady bude Praha, bude hrát Brno vždy druhé housle, s čímž se samozřejmě toto hrdé město jen těžko smiřuje.

Z kolegiality a takového toho zdravého soucitu nechala u sebe Praha ubytovat Miloše Zemana, aby tím alespoň částečně vyvážila svá pozitiva, nicméně ani to Brňákům nestačilo. Naopak. Brno soucit nepotřebuje. Brno je uražené.

2. Hradec Králové x Pardubice

Jelikož bydlím v Pardubicích (dokonce jsem i rodák), tak mám tuto rivalitu takříkajíc přímo pod nosem.

I zde totiž trvá drahně let velká rivalita. Objektivně je to dáno tím, že je Hradec Králové děsná díra. Věděli jste, že v Hradci dojí všechny krávy kyselé mléko a navíc jsou šílené?

Mizerné hospodaření navíc dohnalo Hradec Králové na pokraj bankrotu. Z toho důvodu si v zimě nemůže Hradec Králové dovolit sníh. V prosinci hlásí Hradec Králové konstantně deset stupňů nad nulou a déšť. V létě zase nemá na sluníčko, takže opět hlásí deset stupňů a déšť.

Průměrný věk, kterého se Hradečáci dožívají, je 35 let. Je to dáno špatným klimatem, toxickými výpary a hlavně kanibalismem, který na území města panuje.

Z Pardubic do Hradce odjíždějí lidé jen umřít. Historický klub Pardubicka zařadil Hradec Králové na seznam skanzenů a pořádá na podzim do Hradce Králové zájezdy. Lékaři však turistům doporučují před odjezdem do Hradce očkování na mor, lepru a křivici.

Ta rivalita je proto naprosto zřejmá. Hradec Králové Pardubicím závidí. V Pardubicích totiž svítí sluníčko 365 dní v roce. V létě je tu teplo a v zimě zde padá sníh. Pardubičtí předplatitelé mají navíc za oknem co dva dny duhu.

3. Ostrava x Brno

Zatímco je Brno alespoň moravská metropole a pyšní se zajímavými památkami, vysokou životní úrovní a budoucností, tak Ostrava se vyznačuje hladem, bídou, smradem, smogem, nezaměstnaností a depresemi. Z toho důvodu Ostraváci Brňáky nesnášejí.

4. Ostrava x Praha

Zatímco je Praha hlavním městem celé republiky a evropskou metropolí, v Ostravě je hlad, bída, smrad, smog, nezaměstnanost a deprese. Ostrava Prahu nesnáší, protože jí závidí.

5. Ostrava x Pardubice

Pardubice se mohou pyšnit vysokým životním standardem, nerostným bohatstvím, bezpečností a štěňátkem do každé rodiny. V Ostravě je hlad, bída, smrad, smog, nezaměstnanost a deprese. Ostrava Pardubicím závidí.

6. Ostrava x Hradec Králové

Odvěká rivalita mezi těmito městy pramení z toho, že ani jedno z měst nechce být tou největší dírou v republice.

A když jsme u té rivality, tak TADY se můžete odívat na deset největších automobilových rivalství.


Komentáře