fb pixel Politické bizáry Terezy Hyťhové: poslankyně SPD perlí víc než Míla Rozner – G.cz
Vyhledávání

Politické bizáry Terezy Hyťhové: poslankyně SPD perlí víc než Míla Rozner

Členové SPD + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Málokterá česká politička má za sebou tolik kontroverzních výroků jako poslankyně Tereza Hyťhová z SPD. I přes svůj nízký věk perlí v českých médiích každou větou, kterou vypustí do éteru. Slušně řečeno bychom ji mohli přirovnat k jakémusi Miloslavu Roznerovi v sukni. Naše redakce se rozhodla zmapovat její dosavadní politickou kariéru.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 7.11.2018, 10:01

Hyťhová v akci

Za poslankyní Terezou Hyťhovou z SPD stojí hned několik skandálů ze všech oblastí. Ačkoliv je jí pouhých 23 let, má za sebou poměrně slušnou politickou kariéru, kterou započala v komunálních volbách v roce 2014, když kandidovala ve městě Krupka jako nestraník za hnutí Úsvit, jenže neúspěšně. Později se stala členkou SPD a svezla se na vlně protiuprchlické politiky Tomia Okamury, který za pomoci strašení seniorů a hlupáků získal početnou voličskou základnu. V roce 2016 kandidovala v krajských volbách za SPD společně se Zemanovci (SPO) a stala se tak nejmladší zastupitelkou v Ústeckém kraji, díky čemuž se poprvé dostala do povědomí veřejnosti.

Pár měsíců po zvolení se Hyťhová ve funkci krajské zastupitelky začala aktivně vyjadřovat k problematice integračních azylových center. „Osobně se mi to nelíbí a jsem proti. Na jedné straně vláda tvrdí, že Česko nebude přijímat uprchlíky, na druhé straně oficiálně přiznává, že v zemi jsou čtyři integrační azylová centra,“ vyjádřila se Hyťhová pro média a zároveň řekla, že v rámci koaliční smlouvy SPD+SPO, KSČM a ČSSD je bod, který se bude azylovým střediskem v ústeckých předlicích zabývat. Představovalo prý reálné nebezpečí pro obyvatele Ústí, ačkoliv v něm žilo 14 mužů a žen z Kuby, Somálska a Iráku.

Když na podzim ve volbách do poslanecké sněmovny Hyťhová kandidovala jako lídryně SPD na Ústecku, podařilo se jí uspět a stát se poslankyní. Pár týdnů po volbách z pozice opět zaperlila, tentokrát na účet žáků první třídy ze školy ZŠ Plynárenská v Teplicích, když soucítila s xenofoby, kteří posílali šestileté děti vietnamského, romského a arabského původu do plynu a na porážku. Tehdy Týdeníku Směr řekla, že ty lidi vlastně chápe a ví, co jim vadí. V podstatě více než s dětmi soucítila s šiřiteli nenávisti, nad čímž zůstával rozum stát. Nakonec však v rozhovoru pro Lidové noviny řekla, že šílené komentáře slušnočechů vlastně ani nečetla. Proti názorům Hyťhové se posléze distancovala i škola, kterou poslankyně SPD studuje, a její názory odsoudila.

Naposledy Hyťhová „zazářila“ před pár týdny, když ji pobouřil facebookový příspěvek ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana, který reagoval na vulgární výrazy prezidenta Miloše Zemana tím, že by jeho portréty, které visí ve všech třídách, nejraději zahrabal do kompostu, což Hyťhovou pobouřilo. „Takový člověk nemá na pozici ředitele absolutně co dělat. Tuto kauzu řešíme v rámci Ústeckého kraje,“ reagovala Tereza Hyťhová na svém Facebooku, což ocenil „lajkem“ i bouchač Jaroslav Foldyna z ČSSD. Teplické gymnázium patří mezi nejlepší vzdělávací instituce v Ústeckém kraji, přesto se však diskutuje o tom, že ředitel Bergman možná přijde o jednorázové odměny. Gymnázium Teplice je totiž příspěvkovou organizací Ústeckého kraje, kde je Hyťhová zastupitelkou do roku 2020. Ach jo.

A tady je pomatený Lubomír Volný z SPD, který neví, že nic neví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články