Dnešní hrdinové nenosí plášť, ale mullet. Jasným příkladem je i Petr Valouch

Obrázek uživatele Martin Miko
15.11.2017, 08:11

Další z příběhů neohroženého lůzerství v Čechách byl zaznamenán na sociálních sítích, když si Česká televize v rámci pořadu 168 hodin posvítila na internetového „hrdinu“ Petra Valoucha, který by rád házel granáty do první třídy základní školy Plynárenská v Teplicích. Když ho televizní štáb navštívil přímo u něj před barákem, pravděpodobně čekal, že jde o pošťáka Ondru z Pošty pro tebe. Bohužel se ale spletl.

Národní obrození 21. století?

Minulý týden se na českém Facebooku měli žně převážně slušní Češi a klávesnicoví hrdinové vlasteneckého typu, kteří pod zveřejněnou fotografii prvňáčků ze základní školy Plynárenská v Teplicích posílali bezbranné děti do plynu a chtěli po nich házet granáty. První třída je totiž složená z několika cizinců z Vietnamu, postsovětských států nebo arabských zemí, což se našim hrdým vlastencům zřejmě nezamlouvalo, a proto si své vlastní neúspěchy chtěli vynahradit tím, že pošlou šestileté děti na smrt. Tomu se říká vlastenectví 21. století.

Fotografie teplických žáků první třídy zveřejnil lokální tisk Teplický deník, který hromadné fotografie prvňáků zveřejňuje už několik let. Nikdy v minulosti nebyl žádný problém. Někdo však tuto fotografii zveřejnil ve Facebookové skupině Teplice, která čítá přes 20 tisíc členů, mezi nimiž jsou vedle obyvatel města Teplice i čeští vlastenci snažící se dezinformovat tamní obyvatele skrz xenofobní obsah zaměřený na arabskou komunitu. Příspěvek v podobě multikulturního složení školní třídy v teplické základní škole pro ně představoval doslova „vlasteneckou lahůdku“, na které mohli všem prostřednictvím klávesnice demonstrovat své národní sebevědomí a povědomí. Výsledkem byly desítky odporných vzkazů na účet bezbranných dětí, nad nimiž zůstává rozum stát.

Valouch je jasný příklad internetového hrdiny

Česká televize skvěle zareagovala a v rámci odvysílané reportáže v pořadu 168 hodin si vyhlédla jednoho z těchto internetových hrdinů, který by rád hodil do třídy prvňáčků granát. Tím člověkem je náš spoluobčan a slušný Čech jménem Petr Valouch, kterého štáb České televize přistihl u něj před domem. Pan Valouch si zřejmě myslel, že se nejspíš jedná o Poštu pro tebe. Redaktorka se ho však zcela seriózně zeptala, zda-li je to ten, který by rád hodil granát na školu v Teplicích. Internetový hrdina již však nebyl tak tvrdý před kamerou jako před monitorem, proto sklopil uši a utekl raději do svého domu.

Toto je možná ten správný lék na vyléčení xenofobie a rasismu v Čechách. Kdybychom pravidelně zveřejňovali jména a obličeje lidí, kteří stojí za rasistickými útoky na sociálních sítích, nebo bychom dokonce natáčeli jejich reakce při přímou konftrontaci s nimi, tak by to mohla být docela legrace. Ideální koncept pro televizní nebo youtubový pořad.

A zde je odvážná kampaň Meatoo, která upozorňuje na lidi, kterým někdo v minulosti snědl jídlo.


Komentáře