fb pixel Kompost se neříká: bude se muset ředitel gymnázia omluvit vulgárnímu prezidentovi? – G.cz
Vyhledávání

Kompost se neříká: bude se muset ředitel gymnázia omluvit vulgárnímu prezidentovi?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pro dobrotu na žebrotu. Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman konečně našel způsob, jak by mohl být prezident Zeman užitečný, a byl za to předvolán na kobereček. Jeho slova, že obrazy s portréty pana prezidenta, které před čtyřmi lety nechal v učebnách svěsit, má školník zahrabat do kompostu, se setkala s nevolí některých politiků a dost možná se bude muset veřejně omluvit.

Václav Roman
Václav Roman 24.10.2018, 15:09

Mravnost nade vše

Přitom ředitel Zdeněk Bergman neudělal nic špatného. Vymezil se vůči použití sprostých slov ve veřejném projevu. Jak sám uvádí, ve škole by za takové chování postihl proviněného ředitelskou důtkou. Jelikož Miloš Zeman není studentem teplického gymnázia, ale prezidentem České republiky, důtku mu dát nemůže, na jeho nevhodné chování však má právo (neřku-li povinnost) upozornit.

Reakce na nevhodné chování prezidenta

Uznejte sami, jestli je to přes čáru, nebo ne.

Učitelská platforma se postavila za ředitele

„My učitelé každý den ve školách vysvětlujeme dětem, že mezilidská komunikace, a zvlášť ta veřejná, má svá pravidla,“ uvedla Petra Mazancová, předsedkyně Učitelské platformy, která se ředitele Bergmana zastala. „Prezident republiky, čelný představitel státu, se ve veřejném projevu uchyluje k vulgarismům, tedy verbálnímu násilí. Ve své funkci tak beztrestně porušuje základní společenské komunikační normy. Tím dává dětem najevo, že pravidla, která jim vštěpuje škola, zřejmě neplatí pro všechny.“

Nejen používáním vulgarismů, ale i dalším svým chováním, například nenávistným postojem k novinářům, znevažuje pedagogickou práci. A společnost místo toho, aby spojoval, ještě více rozděluje.

Ředitel teplického gymnázia se proti naprosto nevhodnému chování prezidenta vyjádřil kultivovaně a s nadsázkou. Nijak se proti normě chování ředitele školy neprovinil, což se o Zemanovi, který se proti normě chování prezidenta země proviňuje opakovaně, říci nedá.

Na kraji se zlobí

Petr Šmíd (SPD-SPO), náměstek hejtmana Ústeckého kraje, který má v gesci školství, zarytě brání hlavu státu a přijde mu naprosto nevhodné, aby se na její adresu někdo takto vyjadřoval. Myslí si, že by se ředitel měl za své jednání veřejně omluvit. Proto se také vedení kraje v tomto týdnu s Bergmanem sejde. Zajisté není bez zajímavosti, že Petr Šmíd, 1.místopředseda a předseda Ústeckého kraje je ze Strany Práv Občanů – ZEMANOVCI.

A zde si přečtěte o tom, jak podivný Svaz bojovníků za svobodu vyznamenal komunistu Ondráčka. K čemu tento spolek vůbec slouží?

Podobné články

Doporučujeme

Další články