To nejlepší z pomatené mysli poslance SPD Lubomíra Volného: přímou demokracii by chtěl, ale neumí si ani přečíst ústavu

Obrázek uživatele Dirk Diggler
06.11.2018, 15:00

O poslanci Lubomíru Volném (SPD) aka muži, který šíří po internetu lži a vydělává na chudobě tím, že ždíme stát skrze sociální bydlení, jsme psali už několikrát. Nyní se opět dostal do středu zájmu. Ačkoliv se nazývá podporovatelem přímé demokracie a věří v kolektivní inteligenci, jeho příspěvky na Twitteru příliš vysokým IQ, nebo třeba jen obecným přehledem, neoplývají. Naopak.

Lubomír Volný na sítích

„Achjo. SPD lajdácky nepracuje pouze s informacemi v médiích, ale ve sněmovně se ukazuje, že i reálně. Tak třeba ústavní zákon, který by zaváděl přímou volbu starostů. Jenže nemůžeme dát do ústavy, že starostu volíme přímo a v zákonu o obcích neupravit jeho vztah k zastupitelstvu, kompetence, možnost odvolání apod. Opakovaně jsem na to kolegy z SPD upozorňoval, že tohle prostě nejde,“ popisuje poslanec Dominik Feri (TOP 09) svou zkušenost s poslanci za SPD, kteří očividně nestudují zákony, ale pouze papouškují fráze o důležitosti přímé demokracie.

K tomu všemu připojuje obrázek několika citátů a reakcí Lubomíra Volného (SPD), který mluví „o koze“, ačkoliv všichni ostatní „o voze“. Výsledkem toho je, že se pak ještě na svém Facebooku pochlubí, že se v České televizi bil jako lev a zcela vymazal moderátorku Světlanu Witowskou. Po Volného šíleném výstupu v Událostech, komentářích mu ještě jeden z jeho fanoušků z Brna na virtuální zeď napsal pochvalnou ódu, ve které jasně naznačuje, že ČT může být ještě ráda, že někdo soudný k nim přijde do studia na rozhovor.

Člověku zůstává rozum stát, když si letmo projede Volného twitterový účet, ve kterém se střídají lži s nenávistí. Většina příspěvků navíc ani není podložená reálnými fakty, takže sečtělý člověk s nadhledem může jen nevěřícně kroutit hlavou. Naštěstí je twitterová bublina v Česku poměrně malá a tuto sociální síť mnoho voličů SPD ke komunikaci s vnějším světem nevyužívá. Proto se Lubomír Volný rozhodl, že založí i oficiální účet na Facebooku, který podpořil svým manifestem. „Pokud souzníte s mými názory a důvěřujete mi, neváhejte ji prosím vás olajkovat a sdílet z ní příspěvky, jako alternativu k ČT,“ píše Volný hned v úvodu. Ve svém manifestu popisuje podporu ruskému obsazení Krymu, vděk Rusku za likvidaci ISIS a zároveň stíhá odsoudit islám.

I další internetové výžblepty poslance Volného ale stojí za to. Jestli jsou naše redakční příspěvky pro některé čtenáře příliš tvrdé, věřte nám, že v případě, že by nám dělal šéfredaktora Lubomír Volný, dostali bychom ban během prvního týdne jeho práce.

Užijte si proto galerii nejpodivnějších komentů a příspěvků od Lubomíra Volného. Jestli si ho přidáte do sledování na Twitteru a vydržíte to alespoň dva týdny, získáte od nás bobříka přímé demokracie.

A tady si přečtěte komentář o Babišově postoji k paktu OSN o migraci.


Komentáře

Doporučeno pro vás