fb pixel Od sadistického císaře po padoucha z komiksu: 10 důvodů, proč milovat Joaquina Phoenixe – G.cz
Vyhledávání

Od sadistického císaře po padoucha z komiksu: 10 důvodů, proč milovat Joaquina Phoenixe

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Slizký, démonický, temný, ale taky naivně zamilovaný do umělé inteligence. Joaquin Phoenix patří k našim nejoblíbenějším hercům a obecně se u filmáků těší velké oblibě. Jeho nejnovější kinohit Joker, kde ztvárnil asi nejpopulárnějšího komiksového záporáka, to jen dokazuje. Dnes Phoenix slaví 48. narozeniny, a tak jsme zálibně vybrali deset jeho nejlepších rolí, ke kterým se jako diváci vždycky rádi vracíme.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 24.10.2022, 23:40

Tak šel čas s Phoenixem

Joaquin Phoenix patří k herecké elitě a ve své generaci je jedním z nejlepších herců, to je prostě fakt. Ačkoliv zaujal už v čistokrevně devadesátkovém thrilleru 8MM, světovou proslulost mu přinesl part sadistického císaře v historickém Gladiátorovi. Role se hrnuly a jakýmsi vrcholem pro Phoenixe bylo ztvárnění rozháraného Johnnyho Cashe. Skoro to vypadalo, že to Phoenix ani moc nehrál...

A pak přišel rok 2008, kdy Phoenix řekl, že končí s hereckou kariérou a hodlá se věnovat pouze hudební, hip hopové tvorbě. Populární herec se taky nechal zarůst vousem a na veřejnosti se začal chovat podivně, někdy agresivně. Že by se definitivně zbláznil? Spousta fanoušků si to myslela, obzvlášť po nechvalně proslulém interview v noční show Davida Lettermana, kde herec v černých brýlích téměř neodpovídal na otázky. Nakonec se ukázalo, že šlo o práci na fake dokumentu I´m Still Here.

Po tomhle kontroverzním počinu si dal Phoenix pauzu, aby se vrátil se snímkem Mistr. Pak přišla velmi nedoceněná mysteriózní LSD podivnost Skrytá vada, kterou dal Phoenix jasně najevo, že odteď si projekty pečlivě vybírá. Mlčenlivého zabijáka perfektně zvládl ve výborném krimi thrilleru Nikdys nebyl a jen tím předznamenal, že vynikající bude i jako psychopatický Arthur Fleck aka Joker. O tom si víc přečtěte tady nebo tady.

A na desítku podle nás vůbec nejlepších rolí Joaquina Phoenixe se podívejte do galerie tady.

A tady si přečtěte recenzi na černou komedii Zombieland 2: Rána jistoty.

Podobné články

Doporučujeme

Další články