fb pixel Crowe své dialogy nenáviděl, ale role z něj udělala hvězdu: 10 zajímavostí o historickém velkofilmu Gladiátor – G.cz
Vyhledávání

Crowe své dialogy nenáviděl, ale role z něj udělala hvězdu: 10 zajímavostí o historickém velkofilmu Gladiátor

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Věřte nebo ne, ale byly časy, kdy režisér Ridley Scott natáčel i jiné věci než další a další nepovedené prequely k Vetřelci. V těch dávných časech na přelomu tisíciletí natočil jeden ze svých nejoslavovanějších snímků, historický velkofilm Gladiátor. Ten z neznámého Russella Crowa udělal světovou hvězdu. Ale věděli jste, že australský herec své dialogy přímo nesnášel?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 27.6.2023, 16:40

Snímek postihla tragédie

Ridley Scott za svou kariéru natočil řadu skvělých snímků a mezi jeho nejpopulárnější díla patří Gladiátor, který vyhrál 5 Oscarů, včetně toho za nejlepší snímek a herce v hlavní roli. A to i přesto, že film postihla pouhé tři týdny před dokončením tragédie, když náhle zemřel herec Oliver Reed.

Scott měl na výběr ze dvou možností. Buď všechny Reedovy scény přetočí s novým hercem, což by mu studio z Reedovy pojistky rádo zaplatilo, anebo se pokusí o nemožné a snímek dotočí za pomoci technologie CGI a dvojníků. Scott si z úcty k zemřelému kolegovi vybral druhou možnost a pracně film dokončil i bez něj. Jak se mu to podařilo, si můžete ověřit někde na streamech a mezitím si prohlédněte další zajímavosti k snímku v naší galerii:

A tady si přečtěte 10 zajímavostí o filmu Psycho.

Podobné články

Doporučujeme

Další články