fb pixel Klesající preference a odcházející Soukup: Okamurova archa se potápí. A bude hůř – G.cz
Vyhledávání

Klesající preference a odcházející Soukup: Okamurova archa se potápí. A bude hůř

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tonoucí Tomio Okamura se svým hnutím SPD se společnými silami snaží chytnout stébla, ale vše působí marně. Od prosincového volebního průzkumu společnosti CVVM, ve kterém měla SPD pouhá 4 %, se Okamura snaží intenzivně burcovat své příznivce skrz sociální sítě, avšak marně. Jeho hnutí rozhodně nepomohl ani první český terorista Balda, který nejen pod nátlakem dezinformační kampaně SPD, způsobil vykolejení dvou osobních vlaků na Mladoboleslavsku.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 16.1.2019, 13:18

Padá Tomio, něco si přej

Zdá se, že Tomiovi se celé impérium hroutí jako dům z karet. Po neustále klesajících preferencích a odlivu voličů směrem k hnutí ANO se nemůžeme divit, že Okamura vynakládá veškerou svou energii na svých sociálních sítích k tomu, aby vyburcoval své příznivce zpátky na svou stranu. Jeho příspěvky na Facebooku ztratily na váze a lidi to už zkrátka nebaví. Pan Okamura se totiž neustále dokola snaží hovořit o blížících se milionech uprchlíků, kteří naši zemi sežerou jako kobylky. Uteklo mnoho let a muslimští, afričtí ani arabští teroristé se tu stále neukázali. Tedy ukázali, a to když přijeli do Teplic na dovolenou, čehož kdysi Okamura využil ve svůj prospěch a venčil zde společně se svými přívrženci pejsky s čílem je zastrašit.

Okamurovi v posledních týdnech teče voda do kocábky jménem SPD přímým proudem. Kromě klesajících preferencí trápí Svobodu a přímou demokracii Tomia Okamury i „zblblý“ senior Jaromír Balda, který i pod nátlakem dezinformační kampaně protiimigračních stran zavinil vykolejení dvou osobních vlaků. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Někteří členové SPD chtěli mediální útok odrazit tím, že za pomatení smyslů pana Baldy mohou sluníčkáři a takzvaní vítači migrantů, kteří si přejí upchlíky v Česku. Opak je ale pravdou.

SPD navíc pravděpodobně přijde o zásadní mediální podporu ze strany TV Barrandov, kterou Tomio Okamura navštěvoval v podstatě obden po dobu několika let a ve všech pořadech Jaromíra Soukupa byl několikrát. V případě, že Soukup oznámí kandidaturu do voleb do Evropského parlamentu, vše do sebe zapadne. Nesmíme zapomenout, že TV Barrandov svou rétorikou a typy pořadů, cílí na voliče SPD. Je tedy i možné, že Jaromír Soukup bude kandidovat právě za hnutí SPD.

To všechno jsou možná důvody, proč kolem sebe Okamura v posledních týdnech kope a snaží se skrz svůj Facebook útočit na všechny strany. Nestřetává se však s takovým dosahem jako před pár lety, kdy vrcholila v Evropě uprchlická krize. Do Česka jich však dorazilo pouze 12, na což odpůrci migrace už několik let zapomínají.

Okamurova SPD nedokázala nabídnout svým voličům nic nového než neustálé opakování starých témat, takže se nemůžou divit tomu, že jim hnutí ANO stále přebírá další a další potenciální voliče.

A koho nezajímá politika, má možnost si přečíst o zániku xenofobního webu White-Media, který skončil kvůli GDPR.

Podobné články

Doporučujeme

Další články