Prosincový volební průzkum podle CVVM: Do Sněmovny by se nedostal Okamura ani Kalousek

Obrázek uživatele Martin Miko
20.12.2018, 15:55
Kdyby volby probíhaly v prosinci 2018, dočkaly bychom se naprosto nečekaného výsledku, který by ze Sněmovny vyřadil hned několik stran. Jednalo by se například o SPD, TOP 09, KDU-ČSL a STAN, kteří tvoří v současnosti zhruba čtvrtinu poslanců ve Sněmovně. Největší šok by pravděpodobně zažil Tomio Okamura, který se svou SPD v loňském roce obdržel skoro 11 % všech hlasů.

Přes 33 % pro hnutí ANO, říká průzkum

Rok od voleb do Poslanecké sněmovny Patlamentu České republiky utekl jako voda. Kdyby se volby konaly v prosinci 2018 a lidé by volili podle průzkumů veřejného mínění od CVVM, mnoho politických subjektů by se do Sněmovny vůbec nedostalo. Konkrétně by se jednalo o SPD, TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Naopak hnutí ANO by získalo než ODS a Piráti dohromady.

Hnutí ANO by podle průzkumů obdrželo 33,5 % všech hlasů, zatímco ODS a Piráti by získali po 14 %. Na dalších pozicích se umístili Komunisté a ČSSD, který by získali zhruba 10 % hlasů. Pak už následují pouze strany, které by získali pod 5 %, které jsou nutné ke vstupu do Poslanecké sněmovny. TOP 09 by obdržela 4,5 %, SPD pouze 4 % a KDU-ČSL rovněž 4 %. STAN by získal pouhá 3 %.

Samozřejmě, že se jedná pouze o orientační průzkum, jelikož někteří voliči váhají mezi několika stranami najednou. Lze si však snadno odvodit, kdo komu bere hlasy.

Paradoxní je, že hnutí ANO nejvíce posílila kauza kolem Čapího hnízda, kterou doprovázel i údajný únos Babišova syna Andreje, který cestoval s prodavačem kol Protopopovem na Krym. Na aféru se poměrně rychle zapomnělo a hnutí ANO si po vládní krizi opět upevnilo svou moc.

A zde můžete oslavit 100 let republiky s Tondou Blaníkem.


Komentáře

Doporučeno pro vás