Kdo má zlato za zimní populismus? Skončily české politické ZOH, tady je malá rekapitulace – G.cz
Vyhledávání

Kdo má zlato za zimní populismus? Skončily české politické ZOH, tady je malá rekapitulace

Zimní populismus měl jasného vítěze Agent Bureš s povolením šidit na dotacích zvládl severskou kombinaci nejlépe Míla Rozner na paralympiádě zazářil svým proslovem V Alpském lhaní MIloš Zeman jen těsně porazil Andreje Babiše + DALŠÍ 1 FOTKA

Vedle klasických sportovních olympijských her probíhaly ve stejném termínu u nás rovněž zimní politické olympijské hry, které měly u veřejnosti zlepšit povědomí o samotných politicích a vzbudit u nich zájem o politiku.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 28.2.2018, 09:44

Politické strany do klání vyslaly své nejlepší borce, aby spolu poměřili síly v tradičních politických disciplínách. Pojďme si nyní projet ty nejzajímavější disciplíny a připomeňme si jejich průběh.

1. Zimní populismus

Za SPD nastoupil ostřílený borec Tomio Okamura, držitel několika světových rekordů v populismu. Hrad vyslal Miloše Zemana. Toto duo bylo od začátku favoritem. Z dalších borců stojí za zmínku snad jen Andrej Babiš, jehož nejsilnější disciplíny jsou však trochu někde jinde.

Závod odstartoval a Tomio Okamura se ihned dostal do vedení, když tvrdil, že zastaví diktát EU. Miloš Zeman mu nedal nic zadarmo, urazil několik novinářů, potvrdil, že on kampaň nikdy nevedl a následně pravil, že všichni teroristé jsou muslimové.

Okamura má však silnou koncovku. Těsně před koncem klání rozhlásil, že řekne ranním mrazům NE, což mu zajistilo prvenství. Miloš Zeman získal stříbro a bronz bere Andrej Babiš, který se nechal na Facebook vyfotit s koťátkem, a to mu k úspěchu úplně stačilo, ačkoliv to nemělo se závodem nic společného. To jsou věci, které Andrej umí.

2. Severská kombinace

Miloš Zeman hned v úvodu zkombinoval becherovku s vodkou a ujal se vedení. Tomio Okamura to překombinoval, když hodlal zrušit arabské číslice, protože všechno arabské se rovná islám a islám je zlo.

Andrej Babiš umně zkombinoval dotační podvod, trestní stíhání, korunové dluhopisy a uniklé nahrávky, díky čemuž se stal premiérem. Tento závod jasně ovládl Andrej Babiš.

Piráti se závodu nezúčastnili, neboť si raději stahovali z internetu zadarmo filmy a hudbu.

Předseda TOP 09 kombinoval statečně předsednictví strany a poslanectví v Evropském parlamentu, ale jelikož je v obojím na hovno, tak skončil v poli poražených.

3. Lední proslovy

Tady nebylo vítězů, neboť politici rádi poslouchají sami sebe, ale už nikoho dalšího. Tím pádem neměl kdo hodnotit.

Za zmínkou stojí úspěch reprezentanta SPD Míly Roznera, který se zúčastnil politické paralympiády, kde všechny ostatní převálcoval dechberoucím proslovem, kdy v jedné větě dokázal použít osm částic, pět citoslovcí a šestnáct předložek.

4. Alpské lhaní

Tato disciplína byla velmi vyrovnaná. Jako první vyrazil na trať Andrej Babiš, který přísahal na zdraví svých dětí, že nebyl nikdy agentem STB.

Hned za ním vybíhal Tomio Okamura. Jeho taktika byla, že ČT překrucuje informace a že se jí nedá věřit. Tato strategie přecházení do útoku se mu už v minulosti vyplatila.

Potom nastoupil na dráhu Miloš Zeman, respektive tam byl odnesen nohsledy. Zapálil si cigaretu, hodil do sebe dva panáky becherovky, chvíli pozoroval, co se děje, nadechl se a šel na to. Byla to krasojízda. Miloš Zeman odrazil i útoky soudů, které jej označili za lháře. To s ním ani nehnulo. Miloš Zeman byl neporazitelný. Před ním se všichni ostatní museli sklonit.

A tady se můžete podívat na zimní olympiádu očima naprostého laika.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu