Zimní olympiáda očima naprostého laika

Obrázek uživatele Dominik Landsman
13.2.2018, 14:02

Tak a je to tu. Po čtyřech letech tu máme znovu zimní olympiádu. Je to natolik opulentní událost, že před ní není úniku a jistě zasáhne i lidi, kteří si se zimními sporty netykají.

Pokud netrávíte všechen svůj volný čas v potemnělé kobce bez oken a bez elektřiny, olympiáda se vám nevyhne. Pojďme si ji proto rozebrat zkušeným okem naprostého laika, který by za normálních okolností o zimní sporty neopřel ani kolo.

1. Hokej

No jasně. Na zimní olympiádě je i hokej přeci. Nagano a tak dále. Hokej zná i ten nejzarputilejší odpůrce zimních sportů anebo pohybu jako takového. Banda chlápků na bruslích se hokejkami snaží dostat puk do soupeřovy brány, přičemž jeden z těch chlápků je určitě Jarda Jágr. Jo a potom tu je ještě Dominik Hašek, ale ten je poslední dobou hlavně spíš myslivec a prodává energetický nápoj, který není energetický a nejde skoro nikde koupit.

To je asi tak všechno, co se k hokeji dá napsat. Jo a ještě nás čekají idioti s vlaječkama na autech a návlekama na zrcátkách. Anebo to je jenom při mistrovství světa?

2. Biatlon

Závodníci běží na lyžích bůhví proč s puškama na zádech a několikrát střílí do terče. To je sport jak víno. Každopádně mi nepřísluší soudit logiku tohoto sportu, neboť jsou sporty, které dávají ještě menší smysl než biatlon, nicméně u nás biatlon hodně frčí, protože se nám v něm daří. Tedy Koukalové se daří. Pak ještě vlastně Moravec, který dělal reklamu na paštiku a v neděli moderuje v České televizi diskusní pořad.

Jo a pozor. To je důležité. Koukalová letos na olympiádě není. Nevím proč. Ale i přes to už máme dvě medaile. To jsou věci tohle.

3. Rychlobruslení

Martina Sáblíková. To je tak nějak ve zkratce rychlobruslení. Závodníci bruslí děsně moc rychle dokolečka. Je to něco jako běh v atletice, akorát se to děje na ledě s bruslemi na nohou. Ty krátké tratě, kde závodí více závodníků najednou, jsou alespoň zajímavé, jelikož tam hodně padají a každé kolo je někdo diskvalifikovaný.

Taková trať na pět kilometrů je celkem vopruz, který si příliš nezadá s maratonem.

4. Krasobruslení

Mno, tak jak to jenom… Krasobruslení je určitě krásné. Když tomu člověk nerozumí, tak jenom čumí na krasobruslaře, jak se točí do kolečka a skáčou a za to mají body.

Jako já rozumím tomu, že to je náročný sport a člověk musí hodně makat, aby byl na olympiádě, ale ty vole, to fakt musí chlapi nosit ty úbory s volánkama, s výstřihem a podobně, v čemž vypadají jako buzny? Proč si nevezmou třeba nějakou husťáckou mikinu a vytahaný džíny s kšiltovkou? To by aspoň nějak vypadalo.

5. Severská kombinace

Tak tohle jsem si musel vygooglit, protože absolutně nevím. Jedná se o kombinaci skoku na lyžích a běhu na lyžích. Představuju si to, jakože běžíte na lyžích, potom někdo zakřičí: „Teď“ a vy vyskočíte a pak běžíte dál. Podle mě by těm závodníkům měli dát ještě pušku, aby ve výskoku ještě stříleli na terč. To by bylo zajímavé. To bych sledoval.

A tady se můžete podívat na legendu zimní olympiády "Orla Eddieho".


Komentáře