fb pixel Jedeme do Slovinska! Velký atlas tradičních pokrmů země, do které letos nepustí Moraváky – G.cz
Vyhledávání

Jedeme do Slovinska! Velký atlas tradičních pokrmů země, do které letos nepustí Moraváky

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Slovinsko se rozhodlo zařadit Českou republiku mezi bezpečné země, což pro nás znamená, že máme další destinaci, kam zamířit na dovolenou. Stane se tak od úterý 7. července, takže čeští turisté již nyní mohou bookovat termíny na atraktivní dovolenou a vymýšlet, co z úžasně bohaté a zajímavé slovinské kuchyně ochutnají. Výjimkou zůstávají lidé z Moravskoslezského kraje, kteří si o tamních dobrotách mohou tak akorát nechat zdát v karanténě.

Martin Miko
Martin Miko 7.7.2020, 14:44

Hurá do Slovinska!

„Skvělá zpráva! Můj slovinský protějšek Anže Logar mi potvrdil, že slovinská vláda zařadí od 7. července, tedy od zítřka, ČR zpět mezi bezpečné země. Na žlutém seznamu méně bezpečných oblastí ale zůstane Moravskoslezský kraj,“ oznámil radostnou zprávu na svém Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček, který lobboval za to, aby čeští občané mohli do Slovinska bez omezení. Za vše může rostoucí ohnisko nákazy na Karvinsku, kterého se bojí i Estonsko, Lotyšsko nebo Kypr, a proto tyto země zařadily Česko k zemím se středním rizikem nákazy.

My vyvolení, co nebydlíme v Moravskoslezském kraji, tak máme jedinečnou příležitost navštívit Slovinsko, které je proslulé svou kuchyní. Ta je z jedné strany ovlivněna bývalým Rakouskem-Uherskem a z té druhé pro změnu Itálií. To znamená, že si ve Slovinsku bez problémů dáte řízek, pizzu, klobásu i těstoviny. To vše v menších úpravách, které jsou typické jen pro tuto krásnou zemi.

To ovšem neznamená, že by Slovinci neměli žádný svůj národní pokrm. Čechy překvapí třeba steaky z koňského masa, saláty z pampelišek nebo pivo, které je pojmenované po mýtickém kozorožci se zlatými rohy. Slovinsko je podobně jako my proslulé poměrně rozšířenou výrobou alkoholu všeho druhu. Velmi oblíbené je zde vinařství, které se specializuje primárně na sauvignon a riesling. Hodně tu ale "jede" i pivo a slivovice, takže se na první pohled zdá, že jako Češi bychom si se Slovnici mohli vlastně nejvíc rozumět.

Vypadá to, že Slovinsko je zemí zaslíbenou pro všechny milovníky poctivého jídla a dobrých polévek, takže se toho určitě nebojte a hurá na letní dovolenou!

Podobné články

Doporučujeme

Další články