fb pixel Jedeme do Slovinska! Velký atlas tradičních pokrmů země, kterou si lidé pletou se Slovenskem – G.cz
Vyhledávání

Jedeme do Slovinska! Velký atlas tradičních pokrmů země, kterou si lidé pletou se Slovenskem

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Pokud máte čas a ještě nemáte vybranou dovolenou, máte jedinečnou příležitost navštívit Slovinsko. Můžete bookovat termíny na atraktivní dovolenou a vymýšlet, co z úžasně bohaté a zajímavé slovinské kuchyně ochutnáte.

Martin Miko
Martin Miko 7.7.2020, 14:44

Hurá do Slovinska!

A proč Slovinsko navštívit? Třeba i proto, že je proslulé svou kuchyní. Ta je z jedné strany ovlivněna bývalým Rakouskem-Uherskem a z té druhé pro změnu Itálií. To znamená, že si ve Slovinsku bez problémů dáte řízek, pizzu, klobásu i těstoviny. To vše v menších úpravách, které jsou typické jen pro tuto krásnou zemi.

To ovšem neznamená, že by Slovinci neměli žádný svůj národní pokrm. Čechy překvapí třeba steaky z koňského masa, saláty z pampelišek nebo pivo, které je pojmenované po mýtickém kozorožci se zlatými rohy. Slovinsko je podobně jako my proslulé poměrně rozšířenou výrobou alkoholu všeho druhu. Velmi oblíbené je zde vinařství, které se specializuje primárně na sauvignon a riesling. Hodně tu ale „jede“ i pivo a slivovice, takže se na první pohled zdá, že jako Češi bychom si se Slovnici mohli vlastně nejvíc rozumět.

Vypadá to, že Slovinsko je zemí zaslíbenou pro všechny milovníky poctivého jídla a dobrých polévek, takže se toho určitě nebojte a hurá na letní dovolenou!

Podobné články

Doporučujeme

Další články