fb pixel GLOSA: Prymula šel s košem a Babiš si ho bloknul na instagramu – G.cz
Vyhledávání

GLOSA: Prymula šel s košem a Babiš si ho bloknul na instagramu

Zdroj: Profimedia.cz

Tak dlouho dlouho se chodí do společnosti, až se na vás premiér utrhne. Tak nějak by se dala shrnout zkušenost plukovníka Prymuly, muže, který strávil několik pomíjivých dní jako ministr zdravotnictví. Po včerejšku se určitě spousta lidí musela plácnout do čela se slovy: „Už zase, Romane?“ Už zase lezeš kam nemáš? Ale je fér se takhle soustředit na Prymulu?

Jan Studnička
Jan Studnička 19.2.2021, 10:54

Tribuna lidu

Když plukovník uklouzl poprvé, celá republika naprosto zešílela. Mluvilo se o tom, jak jsme Prymulovi věřili, jak byl symbolem svých vládních opatření a jak selhal. Dokonce padaly takové názory, že důvěra k vládě nemůže být nižší a tohle je to dno, od něhož se můžeme odrazit. Pojďme se tomu všichni společně takhle z února 2021 zasmát.

Takhle napodruhé už je to buřt úplně všem, kromě Andreje, který si na tom chce trapně nahrabat nějaký morální kredit. Na tom, že šel Prymula na fotbal. Na akci, kde mohl být, kde byl každý čerstvě otestovaný, kde měli všichni respirátory. Blejskl ho tam mimochodem fotograf iDNESu.

Jaroslav Tvrdík se pak omluvil za to, že si na zápas přizval VIP hosty s tím, že to zavání papalášstvím. A nejspíš má nějakým způsobem pravdu, ale z pozvaných lidí rozhodně nebyl Prymula ten, nad kým bychom se měli pozastavovat. Můžeme se samozřejmě ptát, proč je plukovník na fotbale, když má být doma a prosazovat lockdown… ale určitě by bylo hodnotnější ptát se, proč je na fotbale Vratislav Mynář, když má být v base.

Překvápko!

To, že lidé vůbec chodí na fotbal, je samo o sobě dost otřesné. Většina z nás sedí už rok doma na prdeli a, jak říká publicista Petr Bittner: „Přepínáme GoogleDocs na Netflix a zase zpátky podle denní doby.“ Ale fakt, že na ten fotbal jde Prymula, rozhodně není nijak důležitý. Je to… pardon. Byl to jenom poradce vlády. Dávno není symbolem ničeho. Kromě pivka na Vyšehradě.

A to, že několik hodin předtím prosazoval tvrdý lockdown na České televizi… Hůů, to je ale překvapení. Roman Prymula je pokrytec. Šok. Z celé aféry „Prymula na fotbale“ by měla vzejít jedna jediná věc. Národ by se měl otočit na svého premiéra a říct mu: „Drž hubu, Andreji, a starej se o očkování!“

Podobné články

Doporučujeme

Další články