fb pixel Zeman oslaví sametovou revoluci na Slovensku. A navíc o den dříve – G.cz
Vyhledávání

Zeman oslaví sametovou revoluci na Slovensku. A navíc o den dříve

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Díky prezidentově mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi nyní už víme, že Miloš Zeman bude slavit 30. výročí sametové revoluce o den dříve a navíc na Slovensku. Rozhodl se, že v Bratislavě položí květiny na pamětní desku u Univerzity Komenského. O den později se v Česku žádných oslav účastnit nehodlá.

Martin Miko
Martin Miko 12.11.2019, 17:21

Zeman bude slavit o den dříve

Věděli jste, že 17. listopadu si dává dostaveníčko nenávist? Tak alespoň vidí mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček o 30. výročí sametové revoluce aka Den boje za svobodu a demokracii. Toho se podle slov Ovčáčka pan prezident nezúčastní, protože o den dříve vyrazí položit květiny k pamětní desce u Univerzity Komenského v hlavním městě Slovenska. Že vám to nedává smysl? Nám také ne, protože 16. listopad není u nás ani na Slovensku žádným významným dnem, natož svátkem.

Takže letošní kulaté oslavy jednoho z nejzásadnějších momentů v novodobé historii našeho národa proběhnou bez českého prezidenta. „Pan prezident 17. listopad věnuje tiché vzpomínce. Je to mnohem vzáčnější než vzletná slova,“ řekl Jiří Ovčáček na úterní tiskové konferenci. Nepřijde vám, že slovo "vzletná" se až nápadně podobá slovu Letná, což je i název akce, kterou v sobotu 16. listopadu pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii, který prezidentův mluvčí nemá příliš v lásce?

Na druhou stranu bychom neměli zapomínat na to, že se Miloš Zeman před 30 lety aktivně účastnil listopadových událostí. Dokonce měl na Letenské pláni i projev, ve kterém srovnával životní úroveň v zemi s africkými státy, za což sklidil pozitivní ohlasy. Tehdy hovořil samozřejmě z pozice prognostika. Podle některých názorů dokonce politický převrat v Československu a pád komunistického režimu sám předprověděl v jednom ze svých článků z roku 1984.

V den velké demonstrace na Letné bude Miloš Zeman na Slovensku, kde bude společně s prezidentkou Zuzanou Čaputovou uctívat památku protestujících studentů. Slovenští studenti totiž protestovali v Bratislavě o den dříve než ti Čeští.

A zde vás určitě překvapí, že modelka z Playboye se chce stát chorvatskou prezidentkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články