fb pixel Holka z Playboye míří do čela Chorvatska: Ava Karabatic chce voliče oslovit legalizací marihuany a prostituce – G.cz
Vyhledávání

Holka z Playboye míří do čela Chorvatska: Ava Karabatic chce voliče oslovit legalizací marihuany a prostituce

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Zatímco v Česku chtějí pozici prezidenta zastávat pouze oškliví a nesympatičtí lidé, v Chorvatsku je tomu naopak. Tamní bývalá modelka a současná televizní moderátorka Ava Karabatič, kterou známe například z časopisu Playboy, oznámila kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2020. Kdybychom byli Chorvati, tak má samozřejmě náš hlas.

Martin Miko
Martin Miko 12.11.2019, 12:01

Nejžhavější kandidátka na prezidenta

Vzhledem k tomu, že prezident plní v Chorvatsku reprezentativní funkci a navíc už jsou v zemi zvyklí na to mít v čele státu ženu, rozhodně stojíme i my za tím, aby dalším jejich prezidentem byla opět žena. Současná prezidentka Kolinda Grabar Kitarovič je prezidentkou Chorvatska od roku 2015. Předtím zastávala pozici ministryně zahraničních věcí, a posléze velvyslankyně Chorvatska v USA. Ve volbách na konci roku 2014 zvítězila ve druhém kole s počtem 50,4 % hlasů, čímž porazila Iva Josipoviče.

Toho si samozřejmě všimla i bývalá Playboy modelka Ava Karabatič, která v současné době slaví úspěchy jako televizní moderátorka a zpěvačka. Ta se na konci října rozhodla, že se stane příští prezidentkou své země, a tak oznámila svou kandidaturu ve volbách v roce 2020. Za cíl si samozřejmě dala přitáhnout k volbám mladé voliče, což je logické vzhledem k tomu, že jí je 31 let. V galerii jejích fotografií velmi rychle pochopíte, proč tomu tak je.

Svou kandidaturu navíc oznámila skrz Instagram, takže je na ní opravdu vidět, že to s těmi mladými lidmi myslí opravdu vážně. Její instaprofil je navíc plný sexy fotek, které současného mladého voliče rozhodně donutí přijít k volebním urnám. A abyste si nemysleli, že je to jen nějaký vtip, přišla Ava dokonce s volebním programem, ve kterém by ráda prosadila například legalizaci marihuany a dekriminalizaci a zdanění prostituce. Může vůbec prezident v parlamentní republice, kam řadíme i Chorvatsko, prosadit takovéto zákony? To bývalá modelka zřejmě neví.

Je tedy dost možné, že modelka Karabatič vyzve ve volbách v roce 2020 současnou prezidentku Kolindu Grabar Kitarovič na prezidentský souboj, takže se dost možná mají Chorvati na co těšit.

Nutno připomenout, že takhle daleko to nedotáhla ani současná první dáma USA Melanie Trump, která je rovněž bývalou modelkou z podobné oblasti. Původem je totiž ze Slovinska. Slovanské ženy si jdou pro moc.

A zde vás zajisté potěší, že slovenská politická legenda Vladimír Mečiar ohlásil návrat do politiky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články