Vrah alkoholiček: Archangelský řezník rozporcoval sedm žen – G.cz
Vyhledávání

Vrah alkoholiček: Archangelský řezník rozporcoval sedm žen

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Dalším záporným hrdinou našeho seriálu, který se věnuje sériovým vrahům východního bloku, je Vladimir Nikolaevich Tretyakov. Podle města, kde vraždil a porcoval své oběti si vysloužil přezdívku Archangelský řezník. Zde vám nabízíme jeho hrůzný příběh, ze kterého plyne jedno ponaučení: dávejte si velký pozor, s kým jdete na skleničku.

Václav Roman
Václav Roman 13.12.2018, 18:30

Vraždy v duchu hesla „Alkohol je metla lidstva“

Archangelský řezník má na svědomí sedm zmařených životů. Vraždil ve svém rodném městě v letech 1977 až 1978 a za své oběti si vybíral ženy, které měly sklon k alkoholismu, případně o kterých si to myslel.

Tretyakov se narodil v roce 1953. Jeho otec splnil jen svou biologickou úlohu a Tretyakovu matku záhy opustil. Ta tak zůstala na výchovu syna sama. Často si přihnula z lahve a často na svého syna vztáhla ruku. Zde se zrodila Tretyakova nenávist k alkoholičkám. Vlivem špatné výchovy, nebo spíše žádné výchovy, v něm dřímal násilník. Zkrátka učebnicový příklad zrození sériového vraha.

Starala se o něj jedině babička, díky ní se mu dostalo základního vzdělání a vyučil se. Své si odsloužil také v armádě. Pak žil několik let v Kemerovské oblasti, kde se živil porcováním dobytka, čehož později využil.

Tretyakov se oženil, ale nejednalo se o idylické manželství. Hádka střídala hádku, Tretyakov vyčítal své ženě, že příliš pije. Došlo to tak daleko, že svého muže vykopla, čímž si vlastně zachránila život.

Zrození řezníka

V polovině 70. let minulého století pracoval Tretyakov jako železniční inženýr ve svém rodném Archangelsku. Toto město je jedním z nejdůležitějších dopravních uzlů na severozápadě Ruska a Tretyakov zde našel dobré uplatnění. Prokázal se jako zodpovědný a schopný zaměstnanec, dokonce se z něj stal úderník a byl dáván ostatním za vzor. V roce 1977 mu byl za mimořádný pracovní výkon přidělen nový byt, do kterého si rychle našel partnerku. Byla jí Angelina Koroleva, nicméně stejně jako v případě jeho předchozí partnerky i jí začal záhy vyčítat, že to přehání s alkoholem. Úplně jej to vytáčelo a dohánělo k šílenství. Hádky vyústily v první vraždu.

K té došlo 9. prosince 1977. Tretyakov přišel domů dříve než měl a načapal svou přítelkyni s lahví vodky. Před očima mu vytanuly scény z dětství a začal opilou ženu škrtit. Když seznal, že je mrtvá, pomocí nože a sekyry ji rozporcoval. Její ostatky pak pod rouškou noci roztrousil v blízkosti vlakového nádraží v Archangelsku.

Tehdy odstartovalo jeho tažení proti opilým ženám. Do konce roku spáchal ještě tři další tři vraždy, modus operandi na vlas stejný. Pátou oběť zamordoval 13. ledna 1978. Archangelsk zachvátila panika. Šířily se zvěsti, že vraždící maniak prodává maso svých obětí na místním trhu, to se však během vyšetřování neprokázalo.

Šestou a sedmou obětí Archangelského řezníka se staly dvě patnáctileté dívky, které k sobě pozval na skleničku. Později pak uvedl, že když už takhle mladé dívky jdou s cizím chlapem do jeho bytu a nechají se pozvat na drink, čeho dalšího by asi byly schopny? Těla zavražděných dívek nechal na balkoně svého bytu.

V té době probíhalo také vyšetřování zmizení Tretyakovy přítelkyně. Případ vyšetřoval Donat Popov, který vyslýchal i Tretyakova. Jenomže ten mu nic neprozradil, pouze stroze uvedl, že se opila a odešla. Nic neukazovalo, že by mohl být z něčeho podezřelý, přesto se Popov odhodlal k prohlídce jeho bytu, kde toho nakonec našli hodně zajímavého. Byly zde věci zavražděných žen a na balkoně pak ostatky dvou nedávno zavražděných dívek.

Tretyakov se přiznal k sedmi vraždám a dovedl vyšetřovatele na místa, kde oběti „pohřbil“. V srpnu 1978 byl odsouzen pro závažnost svých činů k trestu smrti. Odvolával se na své kruté dětství, ale nic mu to nepomohlo, verdikt potvrdil nejvyšší soud. Rok po odsouzení zastřelila Archangelského řezníka popravčí četa.

A zde jeden z předchozích dílů našeho seriálu: úchylný vychovatel Anatolij Slivko tajně vraždil přes 20 let.

Podobné články

Doporučujeme

Další články