fb pixel Vlastenecký spor ve sněmovně: Okamura sprostě řval na svou bývalou spolustranici Hyťhovou – G.cz
Vyhledávání

Vlastenecký spor ve sněmovně: Okamura sprostě řval na svou bývalou spolustranici Hyťhovou

Zdroj: Facebook.com - Tereza Hyťhová

Předseda SPD Tomio Okamura, který se většinou snaží působit dojmem milého vlasteneckého beránka s asijským úsměvem na tváři, měl prý sprostě řvát na svou bývalou kolegyni Terezu Hyťhovou. Ta mu loni v létě navíc přeběhla do Trikolóry. Hysterickou scénu měl předvést 26. února kvůli tomu, že se Hyťhová bavila se členkou SPD. Incident bude nyní řešit mandátový a imunitní výbor. Přijde tu někdo opět o měsíční plat?

Rom Jeremy
Rom Jeremy 4.3.2021, 08:44

Okamura versus Hyťhová

Pokud si myslíte, že současnou krizi nejvíce nezvládají naši největší čeští vlastenci, tak se nepletete. Kromě šílených výjevů, které v posledních měsících předvádí poslanec Lubomír Volný, se však na půdě Poslanecké sněmovny dějí i jiné patálie. Poslankyně Tereza Hyťhová, již si sice všichni pamatujeme z SPD, ale červenci 2020 začala spolupracovat s hnutím Trikolóra, by o tom mohla vyprávět své. Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny ČR totiž má na stole její stížnost, která směřuje na předsedu SPD Tomia Okamuru, jenž na ni měl 26. února 2020 sprostě pořvávat ve sněmovně, a to vše jen kvůli tomu, že se bavila se svou bývalou kolegyní ze Svobody a přímé demokracie.

O incidentu se zmínil předseda Trikolóry Václav Klaus mladší během projednávání pandemického zákona, nicméně Okamura řekl deníku Právo, že se jedná o naprostý nesmysl, protože se s přeběhlíky zásadně nebaví. S Hyťhovou prý nekomunikoval už přes půl roku. Bývalá poslankyně SPD si však stojí za svým a po Okamurovi požaduje adekvátní omluvu za nevhodné chování vůči své osobě. Jak tvrdí Klaus mladší, tak důvodem sporu by měl být facebookový status Hyťhové, jež veřejně napsala, že Okamura lže o tom, že SPD je jedinou stranou, která nepodporuje pandemický zákon.

Okamurova slova musela být každopádně velmi tvrdá, protože vlasteneckou poslankyni prý dokázal velmi ošklivě rozplakat a podle Klause je prý jeho chování vůči ženám za hranou. Okamura si stojí za svým a tvrdí, že s Hyťhovou nemluvil, ale prý mluvil pouze na svou stranickou kolegyni a poslankyni Maříkovou a toto nařčení odmítá.

Mezi Okamurou a Hyťhovou přitom až do července 2020 panoval přátelský a vřelý vztah, který zahrnoval například i společnou účast na večírku ku příležitosti 50. narozenin mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. Jenže v loni v létě se něco zlomilo a mladá poslankyně ukončila členství v hnutí SPD a náhle začala spolupracovat s hnutím Trikolóra. „K tomuto kroku jsem směřovala delší dobu, tak jak jsem více a více poznávala skutečnou podnikatelskou podstatu SPD. Politiku vnímám jako souboj hodnot a hájení názorů, nikoli jako způsob obživy nebo pěstování ega některých jedinců,“ napsala tehdy Hyťhová.

Jak tento spor skončí samozřejmě nevíme, ale oběma stranám přejeme, ať pravda zvítězí nad lží a nenávistí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články