Václav Klaus mladší představí svou opravdu pravicovou stranu: Podle všeho se má jmenovat Trikolóra hnutí občanů – G.cz
Vyhledávání

Václav Klaus mladší představí svou opravdu pravicovou stranu: Podle všeho se má jmenovat Trikolóra hnutí občanů

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když byl letos v březnu Václav Klaus mladší vyloučen z ODS, prohlásil, že po volbách do Evropského parlamentu oznámí vznik nového politického subjektu. Nyní nastal ten čas a nový politický subjekt syna našeho bývalého prezidenta je tu. Seznamte se s Trikolórou hnutí občanů.

Martin Miko
Martin Miko 5.6.2019, 10:56

Klausova Trikolóra míří do světa

Vzpomínáte na březen 2019, když byl Václav Klaus mladší vyloučen z ODS kvůli názorovým rozdílům, které se neslučovali se zbytkem strany? Ano, není to tak dávno. Zhruba o měsíc později Klaus mladší oznámil, že hodlá založit nové politické hnutí, ve kterém by měl působit i jeho otec a bývalý prezident Václav Klaus.

Všichni jsme přemýšleli nad tím, jak se bude pravděpodobně nové Klausovo hnutí jmenovat a pravděpodobně i sám Václav Klaus mladší, který jednoho krásného dubnového odpoledne na svém Facebooku poprosil své příznivce, aby mu s názvem poradili. Vítězný návrh měl od Klause obdržet litr rumu. Pod příspěvkem se okamžitě strhla smršť vtipných a bizarních nápadů, kterými se bavil celý internet. Dokonce i my jsme několik názvů pro novou stranu Klause mladšího vymysleli.

Podrobnosti o tomto novém politickém subjektu jsme se však měli dozvědět až po volbách do Evropského parlamentu, které se konaly na konci května. V úterý 4. června Klaus mladší média infromovala o tom, že Klausem vedené Centrum pro občanské svobody si nechalo zaregistrovat název Trikolóra hnutí občanů (THO) a zároveň i webové domény hnutitrikolora.cz a 3kolora.cz, z čehož vyplynul i pravděpodobný název nové pravicové politické strany.

„Stranu představíme v pondělí 10.6. - do té doby nebudeme na žádné spekulace o členech, názvu ani programu – reagovat,“ uvedl Václav Klaus mladší na svém Facebooku a my jsme samozřejmě zvědaví. Dost se totiž spekuluje o tom, že by to Klausova nového hnutí měli přejít někteří členové ODS a SPD. Na konci dubna už z ODS odešla poslankyně Majerová Zahradníková (ODS) a další tři poslanci, tedy Marian Bojko, Ivana Nevludová a Lubomír Volný, jsou nezařazeni v žádném politickém klubu, takže se hovoří o tom, že se mohou stát členy Klausovy Trikolóry.

Co si myslíte vy? Má tato nová politická strana šanci uspět na naší politické scéně? Sebere Klaus mladší hlasy ODS a SPD? Spojí se Klaus s Volným? A jakou úlohu bude mít Klaus senior? Ano, v našich hlavách rovněž koluje spousta otázek, které nás zajímají.

A zde se dozvíte, že se vláda rozhodla zvýhodňovat Ukrajince před Čechy na trhu práce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články