fb pixel Trikolóra hnutí občanů – G.cz
Vyhledávání

Trikolóra hnutí občanů

Trikolóra hnutí občanů (zkráceně Trikolóra) je politické uskupení Václava Klause mladšího, které vzniklo 25. června 2019. Zmíněný název byl zaregistrován na začátku června 2019 na Úřadu pro průmyslové vlastnictví Centrem pro občanské svobody, se kterým je syn bývalého českého prezidenta Václava Klause spjat.Centrum pro občanské svobody si nechalo zaregistrovat také webové domény hnutitrikolora.cz, 3kolora.cz či www.volimtrikoloru.cz.

Václav Klaus mladší  byl 16. března 2019 vyloučen z ODS a později se nechal slyšet, že po volbách do Evropského parlamentu oznámí vznik nového politického subjektu. Tak také učinil. Zásadním byl 10. červen 2019, kdy byl nový politický subjekt představen. Václav Klaus  v kongresovém centru Erbia v Praze například uvedl: „Přišel čas vrátit tuto zemi lidem, kteří pracují, platí daně, vychovávají děti. Přišel čas vzít si naši zemi zpátky.“ Jako priorita byly označeny volby do Poslanecké sněmovny v roce 2021.

Později byl také nastíněn základní program hnutí. Ten je sdružený ve třech pilířích. Hnutí chce:

  • dívat se na svět českou perspektivou,
  • hájit pracující občany,
  • "bránit normální svět".

Detailnější program bude představen v září 2019, kdy se má konat ideová konference hnutí.

O členství v hnutí byl zpočátku velký zájem. Během několika týdnů se stala trnem v oku malým politickým stranám. Na konci července mělo nově vzniklé hnutí na 7200 registrovaných podporovatelů, kteří by rádi vstoupili do Trikolóry a stali se jejími členy. První oblastní buňka hnutí vznikne v Peci pod Sněžkou, kde Václav Klaus mladší žije.