KOMENTÁŘ: Ano, bude líp... Ukrajincům, kteří u nás možná dostanou vyšší mzdy než Češi. Prostě proto, že jsou Ukrajinci – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Ano, bude líp... Ukrajincům, kteří u nás možná dostanou vyšší mzdy než Češi. Prostě proto, že jsou Ukrajinci

Vedle terorizování podnikatelů pomocí EET a neustálých bonzáckýchkontrol zvládá naše vláda také demotivovat české zaměstnance tím, že chce garantovat vyšší mzdy zaměstnancům z Ukrajiny. A dokonce jich sem pozve za prací dvakrát víc než loni. Eskapády v našem Kocourkově neustále pokračují a my opět jen kroutíme hlavou.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 4.6.2019, 12:50

Ukrajinci dostanou víc peněz než my

V Česku moc věcí smysl nedává. Když tu chcete podnikat, máte na krku pořád jen samé kontroly, a když tu chcete pracovat, zaplatíte na daních polovinu vašeho výdělku. Nemůžeme se tedy divit, že lidé moc makat nechtějí a raději si vše nechají platit naším štědrým sociálním systémem. Když totiž zajdete párkrát v týdnu někam na brigádu „na černo“, budete na tom v podstatě stejně, ale práce vám sebere o polovinu méně času. To se přece vyplatí. Díky tomuto „skvělému“ systému se dostáváme do fáze, kdy výrobní podniky a fabriky v tuzemsku trpí nedostatkem zaměstnanců, proto se vláda rozhodla, že zvýší roční kvótu pro přijetí nových dělníků z Ukrajiny na dvojnásobek, takže místo 19 600 zaměstnanců jich tu bude rovnou 40 tisíc, jak uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Na Ukrajině je totiž prý rekordní poptávka po práci v České republice. Ministr Petříček navíc na tiskové konferenci řekl, že součástí tohoto nápadu je i výše minimální mzdy, která se bude rovnat 1,2 násobku zaručené mzdy v Česku, což sice znamená, že ukrajinští pracovníci zaplatí více na daních, ale zároveň to i znamená, že budou brát o 20 % vyšší mzdy než Češi na té stejné pozici.

Tato zpráva naštvala například Miroslava Kalouska (TOP 09), který, jak je jeho dobrým zvykem, se k tomuto tématu vyjádřil následovně: „Absurdní rozhodnutí vlády: Nařizuje zaměstnavatelům platově zvýhodňovat ukrajinské zaměstnance proti českým. Umělé křivení pracovního trhu přinese jenom škody a zlou krev.“.

Když tyto řádky člověk čte, má pocit, že vláda jde na ruku spíše cizím lidem než Čechům. Hlavně, že si Andrej Babiš na svém Facebooku nedávno stěžoval, že Češi v Bruselu udávají své vlastní krajany. Nyní jsme svědky toho, že naše vláda demotivuje české zaměstnance k tomu vytvářet nějaké hodnoty a nesnaží se zaměstnat tuzemské příživníky a závisláky na sociálních dávkách. Místo toho sahá po jednodušší variantě, a tou je dovezení pracovní síly z Ukrajiny, která bude pravděpodobně přes pracovní agentury, takže na tom opět vydělá někdo jiný.

V internetových diskuzích to samozřejmě vře, protože se lidem nelíbí daňová a administrativní zátěž, která je kladena na české podnikatele a zaměstance. Když se nyní navíc dočítají, že ukrajinští dělníci budou před těmi českými zvýhodněni o 20 % zaručené mzdy navíc, nemůžeme se divit, že jsou naštvaní. Věty typu: „Dneska zavřu krám dřív a jdu na Václavák. Tohle už je strašný!“ nebo „Úžasná motivace ráno vstát a jít tvořit hodnoty“ nejsou výjimkou. A my se samozřejmě nedivíme.

Vy se tu ještě něčemu divíte? A zde se Andrej Babiš rozhodl, že napíše nejdelší status v historii Facebooku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články