fb pixel Sofistikovanější SPD: Trikolóra roste jak houby po dešti. Počet členů na volební výsledek velký vliv nemá, varují politologové – G.cz
Vyhledávání

Sofistikovanější SPD: Trikolóra roste jak houby po dešti. Počet členů na volební výsledek velký vliv nemá, varují politologové

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Ani sám Václav Klaus ml. pravděpodobně nečekal takový úspěch. Během krátké chvíle se jeho hnutí Trikolóra totiž podařilo oslovit více než 7 tisíc fanoušků, kteří se do něj oficiálně registrovali a chtějí vstoupit do strany. Trikolóra, která se prezentuje jako „SPD pro bystřejší“ určitě nedá spát ani Tomiovi, který místo svého politického programu na Facebooku raději prezentuje svůj oběd.

Martin Miko
Martin Miko 22.7.2019, 11:29

Lidé podporují Trikolóru

Kdo by to byl řekl, že hnutí Trikolóra čeká raketový start a během několika týdnů se stane trnem v oku malým politickým stranám? Všem je jasné, že toto hnutí sebere část hlasů ODS, SPD i hnutí ANO, takže všichni víme, co od Trikolóry čekat, vzhledem k tomu, jak se Václav Klaus mladší prezentuje na svém Facebooku. Po přečtení programových pilířů hnutí usoudíte sami, že jsou zde prvky, o kterých mluví zmiňované konkurenční strany, ať už je to zjednodušení daní (ODS), zrušení dotací ze státního rozpočtu pro politické neziskovky (SPD) nebo podpora rodin (ANO). I to je možná důvod neobvykle rychlého růstu Klausovy Trikolóry, která má už více příznivců než Piráti nebo hnutí STAN. Například taková SPD má ve svých řadách zhruba 11 tisíc fanoušků.

Nově vzniklé hnutí má v současnosti 7200 registrovaných podporovatelů, kteří by rádi vstoupili do Trikolóry a stali se členy strany. První oblastní buňka hnutí vznikne v Peci pod Sněžkou, kde Václav Klaus mladší žije a postupně se bude rozrůstat po celém Česku.

Kromě toho se Václav Klaus mladší rozhodl svému hnutí zřídit transparentní dárcovský účet a zdá se, že se mu daří. Během pouhých dvou týdnů totiž Trikolóra vybrala přes půl milionu korun, z čehož mu téměř polovinu daroval jeden dárce, a to ředitel společnosti na výrobu obytných kontejnerů Antonýn Fryč, kterého známe z minulosti jako podporovatele Realistů. Další dva dárci pokryli skoro celou zbylou částku na transparentním účtu Trikolóry.

Politologové se nicméně shodují, že počet přízvniců a členů moc nesouvisí s výsledky voleb, což ostatně dokazuje i hnutí ANO. Takže se nemůžeme divit, že si Trikolóra do svých řad povolala i předsedu Svobodných Petra Macha, který bude hnutí pomáhat v ekonomické sekci.

Věříte, že toto politické hnutí má šanci uspět na české politické scéně, nebo skončí podobně jako například Robejškovi Realisté? To ukáže až čas a hlavně - volby.

A zde vás pobaví zpráva o tom, že Andrej Babiš vyzval Rakousko, aby začalo stavět dálnice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články