Odcházení Jaroslava Foldyny: 5 věcí, které by po útěku z ČSSD mohl tento noční vlk dělat – G.cz
Vyhledávání

Odcházení Jaroslava Foldyny: 5 věcí, které by po útěku z ČSSD mohl tento noční vlk dělat

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Podle všech informací se poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna chystá opustit svou milovanou sociální demokracii, ve které strávil téměř 30 let aktivního politického života. Ale změna je prostě život. Jenže co bude tento věčně naštvaný levicový muž dělat dál? Tak jsme se nad tím zamysleli a máme pár tipů...

Martin Miko
Martin Miko 11.6.2019, 10:41

Sbohem, Foldyno

Když se potápí loď, krysy utíkají jako první. Takhle nějak bychom mohli definovat diskutovaný odchod Jaroslava Foldyny z ČSSD, který podle některých informací hodlá po téměř 30 letech opustit svou milovanou levicovou stranu. Tento drsný muž s image naštvaného rebela bohužel prozatím nikomu nic nepotvrdil, ani nevyvrátil, takže nevíme, co od něj máme čekat. Každopádně už máme několik tipů, co bude Foldyna dělat, až odejde z ČSSD.

1. Vrátí se zpátky na loď

Ano, Jaroslav Foldyna je vyučený lodní mechanik a disponuje kapitánskými zkouškami pro vnitrozemské plavby. Dokonce složil státní zkoušku jako mezinárodní palubní radiooperátor, takže se na lodi neztratí. Tam by mu bylo podle nás nejlíp.

2. Vstoupí do Trikolóry

Vzhledem k tomu, že si s Václavem Klausem mladším notují v mnohých názorech a oba zastávají pozici jakéhosi rebela ve svých rodných stranách, není tak nepravděpodobné, že by ti dva spojili síly. Václav Klaus mladší navíc představil své nové hnutí a nyní hledá členy, kteří to s ním dají dohromady. Poslanec Foldyna by se mu hodil do krámu.

3. SPĎáček Foldyna?

Tomio Okamura má ve své straně skoro samé lopaty a lobotomy, takže je pro něj obtížné vyslat do voleb nějaké normální kandidáty. Kdyby Foldyna vstoupil do SPD, mohl by ho Tomio využít jako lídra v příštích volbách a všichni by byli spokojeni. Takhle se dělá politika!

4. Tour s Nočními vlky

Foldyna má kromě boxování rád i jízdu na motorce. Každoročně se zúčastňuje vítání ruských motorkářů, kteří si říkají Noční vlci. Ti jezdí po Evropě se Sovětskými symboly (rudá vlajka s potrétem Stalina apod.). Tipujeme, že si Foldyna po odchodu z ČSSD dá volno a rozhodne se s Nočními vlky vyrazit na tour po Evropě.

5. Vlastní politické hnutí

V Česku totiž vzniká málo nových politických subjektů, takže proč by si své vlastní nemohl založit i Jaroslav Foldyna? Má téměř 30 let praxe z politiky, takže by to pro něj neměl být žádný problém. Mohla by se jmenovat třeba FOLD, FV (Foldynovi vlci) nebo BAM (Box a motorky).

A zde máme 5 věcí, které by se staly, kdyby padla Babišova vláda.

Podobné články

Doporučujeme

Další články