fb pixel Václav Klaus mladší končí s politikou. Povede hnutí Trikolóra jeho všeznalý otec? – G.cz
Vyhledávání

Václav Klaus mladší končí s politikou. Povede hnutí Trikolóra jeho všeznalý otec?

Zdroj: Profimedia.cz

Předseda hnutí Trikolóra a poslanec Václav Klaus mladší odchází z politiky a veřejného života, jak uvedl na svém oficiálním facebooku. Dovedla ho k tomu prý únava a především osobní důvody. Uvolňuje tak Klaus politický prostor pro svého aktivního a společensky angažovaného otce Václava? To jsou prozatím jen spekulace, které dosud nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil.

Martin Miko
Martin Miko 23.3.2021, 12:54

Václav Klaus mladší končí v Trikolóře

Václav Klaus mladší nepovede Trikolóru a navíc odchází z veřejného života. Tímto oznámením na svém oficiálním facebooku překvapil syn bývalého prezidenta všechny své příznivce na sociálních sítích. Navíc prý nehodlá ani kandidovat, a to především kvůli osobním důvodům. „V tom, co jsem hájil, jsem si jist, že šlo o věci nezbytné pro úspěšnou budoucnost republiky. Neměnil bych ani čárku. Zeštíhlit stát, nechat lidi pracovat a žít. Bohatství vzniká z práce, ne z dávek a dotací. Hájení národní svrchovanosti, aby o této zemi rozhodovali lidé, kteří zde žijí. Obrana tradičních konzervativních hodnot, protože z nových ideologií často přichází teror, chudoba a vlády nových vyvolených. Snaha nežít v covidovém koncentráku. To vše je pravda a silný a zásadový politický program a v naší zemi ho komplexně nikdo jiný přesvědčeně nehájí,“ napsal Klaus mladším ve svém prohlášení.

Volby do Poslanecké sněmovny 2021, které se budou konat letos na podzim, tak proběhnou bez předsedy hnutí Trikolóra. Nicméně jaké budou budoucí plány mladého Klause, prozatím prozradit nechtěl. Samozřejmě, že novináře i veřejnost ihned napadla otázka, jestli je možné, že se do politiky chce opět aktivně zapojit jeho otec a bývalý prezident ČR Václav Klaus. Ten se v poslední době velmi činorodě zapojuje do aktivního života a svými názory budí rozruch napříč společenským spektrem. O víkendu se například nechal slyšet, že by lidé měli volit SPD, což některé voliče minimálně překvapilo. Klaus starší chce nabídnout voličům alternativu k Pirátům, kteří jsou podle něj příliš levicoví, nicméně nikdo prozatím nic nechce komentovat, takže nám nezbývá nic jiného, než čekat na to, co se bude dít v příštích dnech.

V plánu je však svolat celostátní sněm Trikolóry, v rámci něhož se Klaus mladší vzdá funkce předsedy. Hlavním důvodem loučení je podle všeho nedostatek elánu a ztráta nadšení z politické práce. V rámci ODS byl Klaus součástí velkého politického subjektu, kdežto v rámci Trikolóry ležela veškerá práce na jeho bedrech. Možná za vším stojí Klausova frustrace z toho, že absolvované volby nedopadly podle jeho představ.

Nyní se ukáže, kdo bude novým předsedou Trikolóry, a jestli se vůbec pokusí bojovat v podzimních volbách. V rámci strany zde totiž nejsou natolik silné osobnosti, aby dokázaly zaujmout voliče v rámci celé ČR. Možná to doopravdy vypadá na resurekci Václava Klause.

Pro Okamuru se naopak musí jednat o velmi veselý den, protože SPD a Trikolóra oslovují podobnou voličskou základnu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články